Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ADA Kritik Dönemeçte! Cardano Fiyatı Yönünü Ne Tarafa Çevirecek?

Büyük cüzdan yatırımcıları Cardano blok zincirindeki faaliyetlerini azaltmış görünürken, balina işlemleri de düşüş eğiliminde. ADA fiyatını neler bekliyor?
ADA Kritik Dönemeçte! Cardano Fiyatı Yönünü Ne Tarafa Çevirecek?
HABER GİRİŞ

Cardano ağının yerel para birimi ADA, son günlerde 14 Mart zirvesi olan 0,8104 dolar ile 20 Mart’ın en düşük seviyesi olan 0,5689 dolar arasında dar bir aralıkta işlem görüyor. Zincir üstü veriler, Cardano’nun büyük cüzdan yatırımcılarının ADA ağındaki faaliyetlerini azalttığını ve muhtemelen varlıklarından kar elde ettiğini gösteriyor.

Buna bağlı olarak ADA fiyatının, Cardano sahiplerinin kitlesel kar elde etmesine yanıt olarak düşüş yaşayabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Veriler Toplu Kar Alımını ve Balina Çıkışını Gösteriyor

Cardano blok zincirinde 100 bin dolar ve üzeri değerdeki balina işlemleri şu anda düşüş eğiliminde. Kripto analitik platformu Santiment’in zincir üstü verileri, 29 Şubat’tan bu yana Cardano balina işlemlerinde önemli bir düşüş olduğunu gösteriyor.

Fiyat artışı sırasında balina işlemlerindeki düşüşün, balinaların kar elde ettiğinin bir işareti olarak değerlendirildiği biliniyor.

ADA Balina İşlemleri Düşüşte
Kaynak: Santiment

Ağda gerçekleşen kar/zarar göstergesi ise belirli bir günde varlığı satan yatırımcılar tarafından gerçekleştirilen net kazançları veya zararları ölçmekte olup, gösterge, ADA sahiplerinin 20 Mart’tan bu yana yaklaşık 380 milyon dolar kar elde ettiğini gösteriyor.

GCM Yatırım Banner

Geçen haftaya tutarlı kar alımları ve azalan balina faaliyetleri damgasını vururken, bu durumun, balinaların kazanç elde ettiğinin ve kar hedefiyle ADA varlıklarını elden çıkardıklarının bir işareti olduğu belirtiliyor.

ADA Fiyatı Nereye Gidecek?

Peki, haber yazımı itibarıyla 0,6550 dolar civarında işlem gören ADA fiyatını önümüzdeki günlerde neler bekliyor olabilir? Fiyat, geçen hafta neredeyse hiç değişmedi ve yılbaşından bugüne zirvesi olan 0,8104 dolardan yaklaşık yüzde 19 düştü.

ADA/USDT grafiğinin, Cardano’da daha fazla düzeltmenin muhtemel olduğuna işaret ettiğini söyleyen kripto analisti Ekta Mourya, altcoinin aylık grafikte belirlenen 0,3046 dolar ile 0,3736 dolar arasındaki adil değer boşluğunda likidite toplayabileceği ihtimaline dikkat çekti.

ADA fiyatının bu aralıktan toparlanabileceğini ve önümüzdeki haftalarda ve aylarda 14 Mart zirvesine geri dönüşü hedefleyen bir toparlanma gösterebileceğini belirtti.

ADA Fiyat Grafiği Yatay Seyre İşaret Ediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hareketli ortalama yakınsama/ıraksama göstergesinin de ADA fiyatında bir düzeltme tezini desteklediğini ifade etti.

Cardano fiyatının günlük mum çubuğunda 0,7328 doların üzerinde bir kapanış görmesinin ise düşüş tezini geçersiz kılabileceğini ve bunun sonucunda fiyatın 0,9091 dolarlık bir sonraki kilit dirence doğru yeni ralliye başlayabileceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.