Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Activision Serinin Yeni Oyunu Call of Duty: Black Ops Cold War’ı Tanıttı

Activision soğuk savaş temalı yeni oyunu Call of Duty: Black Ops Cold War’ın resmi duyurusunu yaptı.
Activision Serinin Yeni Oyunu Call of Duty: Black Ops Cold War’ı Tanıttı

Sonbahar ayları yeni oyunların daha fazla tanıtıldığı bir dönem oluyor. Dünyanın en çok oynanan FPS serilerinden biri olan Call of Duty, her yıl yeni bir oyun ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde bu yıl çıkacak yeni oyunun soğuk savaş dönemini konu alacak Black Ops Cold War adıyla geleceği ortaya çıkmıştı. Kısa bir zaman önce oyunun tanıtım videosu sızdırılmıştı.

Oyunun geliştiricisi serinin yeni oyunu Call Of Duty: Black Ops Cold War’ın resmi duyurusunu gerçekleştirdi. Yayınlanan tanıtım videosu ile oyunun adı da kesinleşmiş oldu. Activision serinin yeni oyununun tüm platformlarda oynanabileceğini açıkladı. PC, PlayStation 4, Xbox One ile beraber önümüzdeki günlerde piyasaya çıkacak PlayStation 5 ve Xbox Series X konsolların da da yeni oyunun oynanabileceği belirtildi. İşte oyunla ilgili diğer ayrıntılar…

CoD: Black Ops Cold War Tanıtıldı

CoD: Black Ops Cold War Tanıtıldı

Duyurusu yapılan Call of Duty: Black Ops Cold War, adından da anlaşılacağı üzere 1980’li yıllarda yaşanan soğuk savaş dönemini konu alıyor. Black Ops serisinin de devamı olacak oyun, yakın geçmişte yaşanmış siyasi ve tarihi olaylara odaklanacak. Oyunla ilgili dikkat çeken bir diğer nokta ise ülkemizdeki kullanıcıları ilgilendiriyor. Doğu Berlin, Sovyetler Birliği’ndeki KGB karargahları, Vietnam ve Türkiye’ye dair haritalar oyunda kendisine yer bulacak.

Serinin eski oyunlarında yer alan Alex Mason, Jason Hudson ve Frank Woods gibi karakterler yeni oyunlarda karşımıza çıkacak. Oyunla ilgili sevindirici bir gelişme ise çapraz platform desteği ile alakalı. Bu da oyunun çıkacağı tüm platformlardaki oyuncuları birbirileri ile karşılaşabileceği anlamına geliyor. Diğer yandan daha önceki oyunlarda olduğu gibi yine çevrimiçi bir Battle Royale sürümü çıkacak.

Şirket oyunun bu sürümünü Zombies olarak adlandıracak ve ücretsiz olarak kullanıcıların beğenisine sunacak. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl çıkan Call of Duty: Modern Warfare oyunundan sonra, Warzone modu ücretsiz olarak oyunculara sunulmuştu. Activision yeni oyunun 13 Kasım tarihinde oyuncularla buluşacağını açıkladı. PS4, Xbox One ve PC oyuncuları bu tarihte oyuna ulaşabilecek.

PlayStation 5 ve Xbox Series X henüz piyasaya çıkmadığı için kesin bir tarih verilmedi. Oyunun standart sürümü konsol platformları için 499 TL olacak. PC kullanıcıları ise Blizzard’ın alışveriş sitesinden oyunu 520 TL’ye satın alabilecek. Yapılan duyuru sonrası Call of Duty’nin resmi internet sitesinden kullanıcılar oyun için ön sipariş verebiliyor. Oyun için hazırlanan tanıtımı videodan izleyebilirsiniz.

PS5 için 4K Desteği Olabilir

PS5 için 4K Desteği Olabilir

Activision’un yaptığı yeni oyun tanıtımının ardından konuyla ilgili yeni bir iddia gündeme geldi. Sony’nin önümüzdeki aylarda piyasaya süreceği PlayStation 5’te Call of Duty: Black Ops Cold War, 4K’da 120 FPS ayarlarda oynanabilir. Oyun halihazırda 60 FPS ile sunulacak ancak 120 FPS deneyiminin nasıl sunulacağına dair ayrıntılar bilinmiyor.

Şirketten önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili aydınlatıcı açıklamaların yapılması bekleniyor. PS5’in standart ayarlarda 4K desteğine sahip olması, yeni CoD oyununun bu şekilde gelecek olma ihtimalini artırıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum