Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Activision Blizzard Piyasa Değerini Katlamaya Devam Ediyor

Activision Blizzard’ın piyasa değeri 72 milyar dolara ulaştı.
Activision Blizzard Piyasa Değerini Katlamaya Devam Ediyor

Oyun sektörünün son yıllarda hızla büyüdüğüne tanık oluyoruz. Özellikle pandemi döneminde insanların evlerine kapanması ile beraber oyun harcamalarında büyük artış yaşandı. Bu da oyun şirketlerinin daha büyük gelirler elde etmesini sağladı. Günümüzün en büyük oyun şirketlerinden birisi ise Activision Blizzard olarak karşımıza çıkıyor. Şirket bünyesinde milyonlarca kişi tarafından oynanan pek çok yaygın oyun bulunuyor. Akla ilk olarak Call of Duty serisi geliyor.

Şirket bu seriye her yıl yeni bir oyun ekliyor ve milyonlarca kişi tarafından satın alınıyor. The Wall Street Journal’in haberine göre şirket piyasa değerini pandemi döneminde katlamaya devam etti. Rapora göre Activision Blizzard’ın piyasa değeri 72 milyar dolara ulaşmış durumda. İki firma 2008 yılında bir araya gelmişti. Şirketin satışlarında Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone oyunlarının başrol oynadığı belirtiliyor.

Activision Blizzard Hızla Büyüyor

Activision Blizzard Hızla Büyüyor

Activision Blizzard’ın toplam değerinin şu anda yaklaşık 72 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor ve hisse senedi fiyatları hisse başına 95 dolara kadar yükseldi. Şirketin istikrarlı bir artış trendinde olduğu ve kurulduğu ilk günden bu yana en yüksek değerine ulaştığı belirtiliyor. Bu artıştaki faktörlerden biri, daha fazla insanın evde olması ve oyun oynamaya daha fazla zaman ayırması ile Activision’ın kârını artıran devam eden COVID-19 salgınıdır.

Oyun endüstrisi bir bütün olarak bu yıl büyük karlar gördü ve İngiltere endüstrisi 2020’de 5.6 milyar doları aştı. Mikro aktarımların Activision Blizzard için çok karlı olduğu da görülüyor. Son mali çeyrekte mikro işlemlerden 1,2 milyar dolar kazanç bildirdi ve toplam gelirinin yarısından fazlasını oluşturdu. Satışların çoğu Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone’dan geldi ve bunun birleşik başarısı geçen yıl PC’deki COD oyuncu tabanının on kat arttığı görüldü.

Şirket geçtiğimiz günlerde serinin yeni oyunu Call of Duty: Cold War’ı oyuncuların beğenisine sundu. Bu oyunun satışlarında elde edilen gelir 4 Şubat’ta açıklanacak mali yıl tablosunda görülecek. Bu toplantıda ayrıca yeni yıla ilişkin yol haritasına dair önemli açıklamaların yapılması bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum