Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Açıklama Geldi: Menkul Kıymet Şirketi Halka Arz Oluyor!

Gedik Yatırım tarafından yapılan açıklamaya göre Marbaş Menkul Değerler AŞ payları halka arz edilecek. Detaylar geliyor…
Açıklama Geldi: Menkul Kıymet Şirketi Halka Arz Oluyor!
HABER GİRİŞ

Borsada son dönemdeki halka arz rüzgarı devam ederken, yeni bir şirketin daha onay haberi geldi. Gedik Yatırım Menkul Değerler AŞ (GEDIK), bağlı ortaklığı Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin paylarının halka arz edilmesi için gerekli izinlerin alındığını açıkladı.

Yapılan açıklamada Marbaş’ın kayıtlı sermaye sistemine geçiş ve esas sözleşme tadili başvurusunun Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından 10 Kasım’da onaylandığı bildirildi. Marbaş Menkul’ün geniş yetkili aracı kurum olarak faaliyet gösterdiği, 17.08.2023 tarihinde SPK’ya başvuruda bulunduğu hatırlatıldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen bildirimde, “Geniş yetkili aracı kurum olarak faaliyetlerini sürdüren, şirketimizin yüzde 100 bağlı ortaklığı Marbaş Menkul Değerler AŞ paylarının halka arz edilmesine izin verilmesini teminen esas sözleşmenin uygun hale getirilmesi ve kayıtlı sermaye sistemine geçilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurulduğu 17.08.2023 tarihli Özel Durum Açıklaması ile detaylı olarak duyurulmuştur.” ifadeleri yer aldı.

Marbaş Menkul’ün halka arz sürecine ilişkin detaylar ilerleyen günlerde kamuoyu ve yatırımcılar ile paylaşılacak.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın