Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Açıklama Geldi: Akaryakıt Fiyatları 3 Haneye mi Çıkacak?

Araç sahiplerinin alışık olduğu zam haberlerinde işin rengi değişti. Yıl sonuna kadar fiyatların üç haneye çıkacağı ileri sürüldü. Konuya ilişkin açıklama geldi.
Açıklama Geldi: Akaryakıt Fiyatları 3 Haneye mi Çıkacak?
HABER GİRİŞ

Petrol ve döviz kurlarındaki hareketliliğe eklenen vergi zamlarıyla roket olup uçan akaryakıt fiyatlarına dair çarpıcı iddialar gündeme gelmeye devam ediyor. Kamuoyunun gündemine gelen son iddia, akaryakıt dağıtım şirketlerinin bayilerinden sene sonuna kadar fiyat tabelalarını 3 haneli olacak şekilde yenilemelerini istediği yönünde oldu.

Akaryakıt fiyatlarının sene sonunda üç haneyi göreceği endişesi üzerine resmi açıklama geldi. İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, söz konusu iddiaları yalanladı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, bu hafta sonu yapılacak olan yerel seçimlerden sonra akaryakıt fiyatlarının artarak 3 haneli rakamlara ulaşacağı söylentilerinin gerçeği yansıtmadığı kaydedildi.

Açıklamada, “Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, ‘Akaryakıt dağıtım şirketleri, bayilerinden yıl sonuna kadar fiyat tabelalarını 3 haneli olacak şekilde yenilemelerini istedi’ iddiası doğru değildir. Yapılan araştırmalar sonucunda, akaryakıt dağıtım şirketlerinin iddia edildiği gibi bir talepte bulunmadığı tespit edilmiştir” denildi.

Söz konusu iddiaların seçim öncesi kamuoyunu manipüle etmek amacıyla paylaşıma sunulduğu ve kasıtlı dezenformasyonlara itibar edilmemesi gerektiği söylendi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.