Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Açık Artırmada Bu Sefer 1959 Model “Mercedes – Benz O 319” Var

Açık artırma usulüyle şimdi de harika bir Mercedes O 319 Otobüs satılıyor. Haberimizin sonunda yapısından çok fiyatına odaklanacaksınız!
Açık Artırmada Bu Sefer 1959 Model “Mercedes – Benz O 319” Var
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Mercedes’in otobüs konusunda da uzun yıllardır ne kadar başarılı olduğunu gördük. İlk olarak 1895 yılında Karl Benz’in bu işe adım atmasıyla başlayan ve taşımacılığın büyük araçlarından olan otobüsler, farklı birçok şekilden sonra son hallerini almışlardır. Mesela 54’lü yıllarda üretilen yine Mercedes’in L 3500 tipi aracı, kamyondan çevirme otobüs tipiydi.

Büyük yıldızlara 1955 yılında daha aktif ve pratik yol alabilecek O 319 eklendi. Bunlardan ayakta kalanlardan bir tanesi şu günlerde açık artırma yoluyla satışa koyuldu. Mercedes O 319’a yapılan restorasyon ve zevke yönelik çalışmaları hepinizi hayran bırakacak. Fiyat konusuna hayran kalır mısınız bilmiyorum!

Yaşlı kurtun gözle görülen görülmeyen her noktasına yenileme işlemleri uygulanmış.

Satılık O 319 Mercedes Otobüs

Boya ile başlayan restorasyon, ilk çıktığı yılları aratmayacak kadar parlak ve diri duruyor. Paslı ve kullanıma uygun olmayan parçalar çıkartılarak yenileriyle değiştirilmiş.

Şu var ki bunlar yapılırken orjinalliğe sadık kalınarak gidilmiş. Parçaların orjinal Mercedes olması da değer açısından oldukça önemli.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?
Açık artırma usulüyle satılacak olan O 319, daha çok gezme planlarına göre şekillendirilmiş.

Paratic Placeholder 640x360

Dile kolay bu hale getirmek tam 15 yıl almış. Süreyle beraber harcanan para da bir hayli fazla. Unutmayalım 400 dolarlık arabanın yapım aşamalarını gördüyseniz psikolojik zahmeti de cabası!

İç mekanda parça şekilleri bir yere kadar orjinal halde tutulabilmiş.

Paratic Placeholder 640x360

Yukarıda dediğimiz gibi O 319’un restoresi karavana yönelik. Koltuk döşemeleri gri tonda olup aynı şekilde üts konsol ve alt kısımlarda aynı malzemeden yapılmış. Turuncu şeritlerin geçtiği panel kısmında göstergeler sizi 50’li yıllara götürüyor.

O 319’un arka kısmında yer tasarruflu çalışmalarını görüyoruz.

Paratic Placeholder 640x360

Açtığınız her çekmede yer işgal etmeyecek şekilde mutfak malzemelerine ulaşabiliyorsunuz. Ferah bir iç mekan yapılmasında olmasına dikkat edilmiş. Ön kısımda başlatılan gri deri ve turuncu şerit uygulamalar arka kısmı da kapsıyor.

Bu O 319’da kalacak yer konusunda sıkıntı yok.

Paratic Placeholder 640x360

Yerler güzelce kaplanarak çift kişilik yatak koyulmuş. Full artı full donanımlı bir karavan tipi olmayıp, mimarisinin fazla bozulmamasına özen gösterilen bir çalışma olmuş. Sempatik yapılı bu otobüsün sıra geldi fiyatını söylemeye.

Açık artırmada yeni müşterisini arayan O 319, aksilik olmazsa 175 bin ile 205 bin dolar arasında satılması bekleniyor. Yumos dizaynın yaptığı Camper Karavanın otantik yapısına göre Mercedes’in daha sade olmasına rağmen fiyat farklı binlerce dolar. Tabi bu fiyatın içinde zaman, para ve tarih de var…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.