Yatırım yapmaya başla!

AC Schnitzer’in İlk GR Supra Modifiyesi!

Alman modifiye şirketi AC Schnitzer, BMW dışında Toyota'nın yeni Supra'sını da kendine göre yorumlamış.
AC Schnitzer’in İlk GR Supra Modifiyesi!

AC Schnitzer ismini her zaman için BMW’nin yanında görsek de Alman firma bir Japon spor otomobile de el atmış. Bu çok da şaşırtıcı değil. Supra’nın BMW bileşenleriyle üretilmesi ve özellikle M40i’den alınan 3.0L hacimli motor, modifiye firmasının en başında aşina olduğu konular arasında. BMW modellerini kapasitelerinin üzerine çıkartan ve M Design dışında çok havalı görünümlere getiren AC Schnitzer’ın Supra’da gerçekleştirdiği geliştirmeler de oldukça iyi.

Çok uzun bir süre çıkmasını beklediğimiz ve 2JZ efsanesinin sahibine şimdi modifiye bile yapılıyor. Hatta A80’nin motorunun tadını unutamayanlara, A90 kasası altında sunulacak bir proje geliştiriliyordu. Dışta yapılanlara karşı motorda bir yükseltme yapılmamıştır desek de, standart beygirler biraz daha artırılmış…

GR Supra’nın görünüm güzelliği bir seviye yukarı çıkmış.

AC Schnitzer GR Supra ModifiyesiAC Schnitzer’ın ASA (Acrylnitril-Styrol-Acrylester) kiti ile detaylandırdığı Supra’da siyah mat ön ayrıcı, kaputta açılan havalandırmalarla hissiyat 500 beygir sınırlarına dayandırılmış.

Alman modifiyeci lastik kısmında Supra’ya BiColor veya Antrasit’te 20 inçlik AC1 Hafif Alaşım Jantlar veya Gümüş/Antrasit veya Antrasit/Gümüş’te 20 inçlik AC3 Hafif Dövme Jantlar ile seçilebilme şansı verilmiş.

Karbon-fiberin etkileri arka kısımda da kesilmemiş.

AC Schnitzer GR Supra Modifiyesi Karbon ParçalarASA kit paketi içerisinde olan Gurney kanadı Supra’ya çok yakışmış. Çok büyük olmayan kanadın haricinde özel difüzöre oturtulan gümüş uçlu yuvarlak egzozları da isteyebilirsiniz. AC Schnitzer, mükemmel kurulumun yapılmasını kolaylaştıran çoklu yükseklik, geri tepme ve sıkıştırma ayarlarına sahip bir RS bobin süspansiyonu eklemesi gerçekleştirmiş.

Sonuca göre Supra daha düşük ağırlık merkezi ve viraj kabiliyetine kavuşturulmuş. RS helezoni süspansiyonunun, yüksek yay hareketi sayesinde iyi sürüş konforu sağladığını iddia ediyor. Sadece alçaltıcı kit isteyen müşteriler için şirket, aracı yaklaşık 15 mm (0,6 inç) düşüren bir süspansiyon yayı seti sunuyor.

Motorda yapılan çalışmalar için 36 ay garanti veriliyor.

AC Schnitzer GR Supra Modifiyesi MotorMotoru da es geçemeyen AC Schnitzer, 3.0L sıralı altı silindirli turbo beslemeli motorun 335 ps’lik gücünü 394 ps‘e çıkarmış. 500 nm tork değeri ise 600 nm olarak belirlenmiş. Ortalama 60 ps’lik bir ekleme aracın hız rakamlarına ne kadar etki eder bilemiyoruz. Hızlanmada olmasa bile artan tork ile biraz daha geri çekilme hissedilebilir.

Sonuç olarak güçlenen ve aerodinamik yapısına eklenen parçalarla GR Supra eskisine göre daha dengeli ve viraj kabiliyeti yükseltilmiş şekilde müşterilere teslim edilecek. AC Schnitzer’ın ASA kiti uygulaması için ne kadarlık bir fatura çıkartacak bilemiyoruz. Sizce GR Supra’nın son şekli nasıl olmuş?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum