Yatırım yapmaya başla!

Abu Dhabi Ports ile Çinli Cosco 35 Yıllık İmtiyaz Anlaşması İmzaladı!

Çinli Cosco ile 35 yıllık imtiyaz anlaşması imzalayan Abu Dhabi Ports'un CEO'su, şirketin ticaret savaşından hiç etkilenmediğini söyledi. İşte detaylar;
Abu Dhabi Ports ile Çinli Cosco 35 Yıllık İmtiyaz Anlaşması İmzaladı!

Abu Dhabi’nin önde gelen ticari-halk limanları yöneticisi ve işletmecisi Abu Dhabi Ports ile Çinli gemicilik ve lojistik hizmet şirketi China Ocean Shipping Company (COSCO) arasında 35 yıllık imtiyaz anlaşması imzalandığı duyuruldu.

Abu Dhabi Ports’un CEO’su, anlaşmayla ilgili açıklamasında şirketin tüm ülkelerle iyi müttefik olarak kalmaya devam edeceğini çünkü Çin’in geniş Bir Kuşak, Bir Yol girişiminde bir merkez haline geleceğini söyledi. CEO Mohamed Juma Al Shamisi, hafta sonunda verdiği demeçte; şirketin devam eden ABD-Çin ticaret savaşından hiç de etkilenmediğini belirterek küresel ticarete lütuf sağlamak için Çin’in en büyük gemicilik grubuyla bağlarını güçlendirmeyi beklediğini anlattı.

Abu Dhabi Ports CEO’su ayrıca bölgede çok büyük ithalat ve ihracat potansiyeli gördüğünü dile getirdi.

Abu Dhabi Ports CEO’su Büyük İthalat İhracat Potansiyeli Görüyor Bugün duyurulan 35 yıllık imtiyaz anlaşmasının, Cosco’ya Çin’in 60 ülke genişliğindeki altyapı projesinden gelmesi beklenen ticaret akışlarını desteklemek için Khalifa Port’ta yeni bir konteyner terminali işletme ve geliştirme izni vereceği aktarıldı. Haberde Bir Kuşak, Bir Yol girişiminin Çin’i Asya, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’nın büyük kısmı ile ilişkilendirmek, Pekin’in küresel ölçekte politik ve ticari etkisini artırmak için tasarlanmış geniş bir proje olduğu hatırlatıldı.

Öte yandan, Abu Dhabi ile Dubai’nin tam ortasında bulunan limanın, bugün 25’in üzerinde nakliye hattına hizmet verdiği ve 70 uluslararası destinasyona bağlantısı olduğu bilgisi verildi.

Abu Dhabi Ports ile Çinli Cosco Arasında 35 Yıllık İmtiyaz Anlaşması Al Shamisi bunun yalnızca Birleşik Arap Emirlikleri ve Orta Doğu’da değil daha geniş ekosistemde de ticaret için stratejik bir yer olduğunu anlattı. “Bu çok büyük, tek başına Orta Doğu’ya hizmet etmiyoruz aynı zamanda Kuzey Afrika Hint yarımadasına da hizmet ediyoruz” diyen CEO, en büyük gemilerin Khalifa Port’u bir merkez olarak kullanabileceğini ve bunun Bir Kuşak, Bir Yol girişiminin kalbi olacağını söyledi.

Tabii anlaşmanın, ABD Başkanı Trump’ın ve uzmanların Çin’in diğer ülkeler üzerindeki artan etkisini sorguladığı bir zamanda gelmesi de dikkat çekti.

Abu Dhabi Ports ile Çinli Cosco Ticaret Savaşı Yorumu Abu Dhabi Ports CEO’su anlaşmanın limanın kapasitesini artırma emellerine destek vermekle kalmayıp aynı zamanda diğer ülkelerden gelen doğrudan yabancı yatırımlarda da fırsatlar yaratacağını ifade etti. Cosco Shipping Ports’un üst düzey yöneticilerinden Zhang Wei de dünyanın iki büyük ekonomisi arasındaki belirsizliklere rağmen Çinli tüketicilerin giderek artan talebinin ortaklık için uzun vadeli bir büyüme temeli sağlayacağını vurguladı.

Bunun yanında iki ülkenin liderlerine, ilişkileri yeniden inşa etmeleri için çağrıda bulunmayı da ihmal etmedi. Ticaret savaşıyla ilgili düşüncesini de şöyle anlattı: “Bence ABD ve Çin birbirine çok fazla bel bağlıyor ve iki lider bir anlaşma yapacak kadar akıllı. Birbirimize ihtiyacımız var ve küresel ticaretin büyümesi de anlaşmanın nasıl yapılacağına bağlı. Dolayısıyla önümüzdeki 90 gün içinde iyi bir gelişme görüleceğinden olukça eminim.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum