Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Abramovich’e Yaptırımlar Sürüyor! Milyardere Premier Lig Şoku

Putin’e yakınlığıyla tanınan Abramovich’e bir darbe daha geldi. Yaptırım listesine eklenen Abramovich, bu kez Premier Lig şoku yaşadı...
Abramovich’e Yaptırımlar Sürüyor! Milyardere Premier Lig Şoku
Yorum

Savaşın üçüncü gününde yoğun baskı nedeniyle Chelsea’nın yönetimini bırakan oligark Roman Abramovich, daha sonra İngiltere hükümeti tarafından yaptırım listesine eklenmişti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yakınlığıyla tanınan Abramovich, bugün bir kez daha gündeme geldi. Ünlü milyardere darbe bu kez Premier Lig yönetiminden geldi.

Premier Lig bugün yaptığı açıklamada, kurulun Chelsea’nin sahibi Roman Abramovich’i İngiltere’nin en üst düzey kulübünde direktör olarak diskalifiye ettiğini duyurdu.

Açıklamada kararın, İngiltere hükümeti tarafından açıklanan yaptırımların üzerine geldiği belirtildi. Kurulun kararının, Hükümet tarafından verilen ve 31 Mayıs 2022’de sona erecek olan lisans şartlarında belirtildiği gibi, kulübün anternman yapma ve maç oynatmasını engellemeyeceği söylendi.

Mal Varlıkları Donduruldu!

İngiltere, geçtiğimiz gün Rus iş insanı Roman Abramovich’in de bulunduğu birçok ismi yaptırım listesine ekledi. Oligarkın tüm mal varlıklarını dondurma kararı alan İngiltere, aynı zamanda Chelsea’nın satışını askıya almıştı.

Ayrıca açıklanan yaptırımlar kapsamında Rus milyardere seyahat yasağı ve ulaşım yaptırımlarının da uygulanacağı bildirildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu