Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ablanızın Sizin için En Büyük Hediye Olduğunun 10 Kanıtı

Ablanızın Sizin için En Büyük Hediye Olduğunun 10 Kanıtı

Sizin de bir ablanız var mı? Evet, çocukluğunuzu didişerek geçirdiğiniz, gizli gizli eşyalarını kullandığınız, arkadaşı geldiğinde yanlarında durabilmek için can attığınız, içten içe hep onun gibi olmak için uğraştığınız bir ablanızın olup olmadığını merak ediyorum. Neden mi? Çünkü eğer varsa, dünyanın en şanslı insanlarından biri olduğunuzu bilmeniz gerektiğini düşünüyorum. Bir ablaya sahip olmanın hayata 1-0 önde başlamak anlamına geldiğini görmeniz ve başınız her sıkıştığında kapısını çalabileceğiniz bir yoldaşınızın olmasının ne kadar büyük bir şans olduğunu anlamanız gerektiği için bunu soruyorum.

Biliyorum, bazen ona kızarsınız. Bazen sabrınızı gerçekten taşırır. Zaman zaman sizi kıskandığını hatta sizden nefret ettiğini bile düşünebilirsiniz. Yani çocukluğunuz ve gençliğiniz boyunca büyük ihtimalle ablanızın kıymetini anlamazsınız. Ama yeterli olgunluğa erişip birbirinizden ayrıldıktan sonra, işte ancak o zaman ablanızın ne kadar değerli olduğunu anlayabilirsiniz. Ne olur biliyor musunuz? Yani hayatınızın en güzel günlerini aynı evde, belki de aynı odada paylaştığınız ablanızdan ayrıldığınızda; işte tam da o an diğer yarınızdan ayrılmış gibi hissedersiniz. Bu koca dünyada bir başınıza kaldığınızı düşünürsünüz. Karşınıza çıkan sorunlarda “keşke ablam olsaydı” der, iki gün bir arada kalınca birbirinize girdiğiniz ablanızı deliler gibi özlersiniz.

Belki üniversiteye gitmeniz, belki evlenmeniz, belki işiniz, belki bambaşka sebepler birbirinizden uzaklaşmanıza neden olmuştur. Ama bu ayrılık, şimdiye kadar tam olarak anlayamadığınız bir gerçeğin farkına varmanızı da sağlamıştır. Evet, artık ablanızın sizin için bu dünyadaki en büyük hediye olduğunun farkına varmışsınızdır. Nedenlerini tam olarak anlayamasanız bile, sahip olduğunuz en değerli şeylerden birinin sevgili ablanız olduğunu yaşayarak öğrenmişsinizdir. Neden bunlardan bahsediyorum, biliyor musunuz? Bugün ablanızın değerini bir kez daha anlamanızı sağlayacak bazı şeylerden konuşacağımız için. Belki ablanıza onu ne kadar sevdiğinizi bir kez daha söylemeniz gerektiği için. Belki işten güçten kafanızı kaldırıp, hayatınız boyunca arkanızı kollamış ikinci annenize teşekkür etmeniz gerektiği için. Artık ne için olacağı size kalmış. Ben aşağıdaki maddeleri sunarak üzerime düşen görevi yapayım da gerisini siz bilirsiniz.

İşte ablanızın sizin için en büyük hediye olduğunun 10 açık kanıtı:

Pek Çok Farklı Rol Üstlenerek Her Zaman Yanınızda Oldu!

Pek Çok Farklı Rol Üstlenerek Her Zaman Yanınızda Oldu!Çocukluğunuzdan başlayarak, bütün hayatınızda yanınızda olan ablanız sizin için bir sürü farklı rol üstlendi. Bebekliğinizde küçük anneniz, çocukluğunuzda oyun arkadaşınız, ergenliğinizde yol göstericiniz, yetişkinliğinizde en yakın arkadaşınız oldu. O an ihtiyacınız olan kişi her kim ise ablanız anında o oluverdi. Sevgilinizle kavga ettiğinizde omzunda ağlayabileceğiniz yakın bir dost, karnınız acıktığında size yemek ısıtan bir anne, canınız sıkıldığında istemeye istemeye sizinle evcilik oynayan bir oyun arkadaşı oldu. Çocukken bu gerçeklerin belki farkında değildiniz; ama şimdi düşününce ablanızın sizin her şeyiniz olduğunu anlayabiliyorsunuz, değil mi?

Stil Danışmanlığınızı Yaptı!

Stil Danışmanlığınızı Yaptı!Alışverişlerinizde, ne giyip ne giymeyeceğinizde, saç kesiminizde, yüzünüzü gözünüzü maymuna çevirdiğiniz makyajlarınızda, kısacası tarzınızla ilgili her şeyde size akıl hocalığı yaptı. Arkadaşınızın doğum günü partisine gideceğinizde, saçınızdan başlayıp ayak ucunuza varana kadar her şeyinizi o hazırladı. Tam dışarı çıkacakken sizi kolunuzdan tutup içeri soktu ve erkek arkadaşınızın yanına çok daha güzel biri olarak gitmenizi sağladı. Hangi pantolonun üzerine hangi tişört giyilir, saçlar ne tarafa tarandığında daha havalı olunur? İşte tüm bunları size öğreten kişi oldu. Kısacası ablanız, sadece bu özelliğiyle bile sizin için en büyük hediyelerden biri oldu.

Hayattaki İlk Yaşam Koçunuz Oldu!

Hayattaki İlk Yaşam Koçunuz Oldu!Bir karar almadan, anneniz veya babanızdan daha önce ablanızın yanına koştunuz. Ne yapmanız gerektiğini bilmediğinizde her zaman ona danışarak, ablanızdan fikir aldınız. Ona güvendiniz ve kararlarını sorgulamayı bile düşünmeden doğrularını doğrunuz kabul ettiniz. Size yalan söyleyen arkadaşınızla görüşmeye devam edip etmemeniz gerektiği konusunda, sınavınız çok kötü geçtiğinde, biri size çıkma teklifi ettiğinde, en ufak ayrıntıya varana kadar aklınıza gelebilecek her şeyde ilk ona danıştınız. Ablanızın her zaman iyiliğinizi isteyeceğini bildiniz ve lafını dinlemediğinizde kötü sonuçlarla karşılaşacağınızı öğrendiniz. Her şeyi bilen, her sorununuza çözüm bulan bu güzel kızın sözlerini hep hayranlıkla dinlediniz.

Deneyim Kazanarak Sizi Korudu!

Deneyim Kazanarak Sizi Korudu!İlk kez erkek arkadaşı olan oydu. Yalanı ilk kez yakalanan, karnesi ilk kötü gelen, eve ilk geç kalan hep oydu. Bu nedenle sizi bir anlamda annenize ve babanıza karşı hazırladı. Onların tepkilerini öğrenerek, ne yapmanız gerektiğini size bir bir anlattı. Anne babanızdan nasıl izin almanız gerektiğini, ne yaparsanız tartışmadan en az yarayla çıkabileceğinizi size öğretti. Ayrıca ilk’eri yaşayan hep o olduğu için, sizin bir bakıma özgürlük kazanmanızı sağladı. Çünkü anneniz ve babanız sizin yaptığınız hatalarla önceden de karşılaştı ve hepsinin düzeleceğini öğrendi. Uzun lafın kısası, olan en çok ablanıza oldu.

İdare Eden Kişi Oldu!

İdare Eden Kişi Oldu!Yokluğunuzu fark ettirmemek için ne yapacağını şaşıran kişi ablanızdı. Eve sarhoş geldiğiniz anlaşılmasın diye elinden gelen her şeyi yapan, gerekiyorsa annenizin babanızın önüne atılan kişi oydu. Onun arkadaşlarıyla biraz daha vakit geçirebilmesi için dışarıda sizi bekleyen ve ders çalışması gerekirken sizi eğleyen ablanızdı. Her hatanızda arkanızı toplamak için uğraşan, okulda sorun çıkardığınızda annenize duyurmadan sorunu halleden hep oydu. Yani ablanız hayatınız boyunca tam bir koruyucu melek olarak sizi kollamak için uğraştı.

Sizinle Hayallerinizi Paylaştı!

Sizinle Hayallerinizi Paylaştı!Daha küçücük bir çocukken onunla birlikte geleceğe dair hayaller kurdunuz. O meşhur pembe dizideki kadar yakışıklı ve zengin biriyle evlenip, mutlu bir yuva kuracağınızı ilk ablanıza söylediniz. Bir gün doktor olup, bu dünyadaki bütün hasta insanları iyileştirmek istediğinizi onunla paylaştınız. Büyüdüğünüzde kocaman bahçesi olan bir ev alacağınızı, sokakta gördüğünüz bütün yavru kedileri burada besleyeceğinizi ilk ablanıza söylediniz. Belki size içten içe güldü, belki sizinle alay etti, belki size sarıldı; ama hepsinde sizi dinleyen kişi değerli ablanız oldu.

Suç Ortağınız ve Sırdaşınız Oldu!

Suç Ortağınız ve Sırdaşınız Oldu!Arada sırada sizi tehdit etmesine rağmen, bütün sırlarınızı saklayan kişi o oldu. Çocukluğunuza dair en utanç verici anılarınızı bilen ve hatta bunlara suç ortaklığı yapan kişi ablanızdı. Okulda başınızın belaya girdiğini, kavga ettiğiniz için ceza aldığınızı ve eve gelen yüksek telefon faturasının nedenini bilen tek kişi oydu. Bazen suçu üstlendi, bazen de o muhteşem yetenekleri sayesinde hatalarınızı örtbas etti. Ama her zamanki gibi ne olursa olsun hep yanınızda oldu.

Size Hiç Yalnızlık Hissettirmedi!

Size Hiç Yalnızlık Hissettirmedi!Yaz tatillerinde büyükannenizin, büyükbabanızın yanına kalmaya gittiğinizde canınız hiç sıkılmadı. Ailenizle tatile gittiğinizde oyun arkadaşı bulmaya hiç ihtiyacınız olmadı. Çünkü ablanız her zaman yanınızdaydı. Bazen sizi başından savmaya çalışsa da banyoya kilitlemek gibi zalim şakalar yapsa da arkadaşlarıyla dışarıya çıkıp sizi yaşlı gözlerle evde bir başınıza bıraksa da yine de hiç yalnızlık hissetmediniz. Çünkü onun her zaman geri döneceğinden ve yine yanınızda olacağından emindiniz.

Hep Bir Özel Öğretmeniniz Vardı!

Hep Bir Özel Öğretmeniniz Vardı!Okuma yazma öğrendiğiniz zamandan başlayarak, üniversitenin son sınıfına kadar her zaman size öğretmenlik yaptı. Takıldığınız yerlerde size yardımcı oldu, kendisi yapamasa bile bu konuda arkadaşlarından yardım isteyerek yine sorununuzu çözmeyi başardı. Ezberlediklerinizi kontrol etti, size sorular sorarak çalışmalarınıza yardım etti. Ödevlerinizi yaptı, sınavlara çalışmanıza destek oldu, kitaplarınızı defterlerinizi kapladı, çantanızı hazırladı, okulun ilk gününde bir an olsun yanınızdan ayrılmadı. Kısacası eğitim hayatında başarılı olmanız için neredeyse kendini parçaladı. Şanslıydınız, çünkü hem bir ablaya hem de her zaman hizmetinizde olan bir özel öğretmene sahiptiniz.

Korktuğunuzda Hep Yanınızda Oldu!

Korktuğunuzda Hep Yanınızda Oldu!Ablanızın sizin için en büyük hediye olduğunun kanıtlarından bir tanesi de bu. O her korktuğunuzda elinizi tutarak, yanınızda olarak sakinleşmenize yardım etti. Arkadaşlarınızla korku filmine gittikten sonra tek başınıza uyuyamadığınızda sizinle yatağını paylaştı. Gök gürültüsünden ve fırtınadan korktuğunuzda belki anne-babanızın yanına gidemediniz, ama ablanız her zaman size kollarını açtı. Elektrikler kesilip evde yalnız kaldığınızda hemen yanınıza koştu ve yalnız olmadığınızı söyledi. Her aradığınızda, her çağırdığınızda anında yanınızda bitiverdi. Yatağınızın altında saklanan canavardan, karanlıktaki gölgelerden, kötü arkadaşlardan, kısacası aklınıza gelebilecek her şeyden sizi korudu.

Biliyorum ki siz zaten ablanızın ne kadar değerli olduğunu biliyorsunuz. Ama yukarıdaki listenin hem sizi geçmişe götürerek yüzünüzü güldürdüğünü hem de unuttuğunuz bazı şeyleri hatırlamanıza yardım ettiğini düşünüyorum. Ayrıca belki de bu yazı sayesinde son zamanlarda ihmal ettiğiniz ablanızın kıymetini bir kez daha anlar ve arayıp onu ne kadar çok sevdiğinizi söylemek istersiniz. Hayatınızın her döneminde yanınızda olan ve her düştüğünüzde kalkmanıza yardım eden ikinci annenizden bu kadarcık şeyi esirgemezsiniz, öyle değil mi?Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum