Yatırım yapmaya başla!

Muscle Arabalarının İkonik İsmi Ford Falcon’un Modifiye Rüzgarı

Kas arabalarının ikinci adresi Avustralya'dan, gaza basınca sağa sola sallanacak gibi duran bir Ford Falcon modifiyesi sizlerle...
Muscle Arabalarının İkonik İsmi Ford Falcon’un Modifiye Rüzgarı

Karşımızda Abimelec Design‘ın yeşil kasırgası duruyor. Bakıldığında otomatik bir bağ kurulmasına neden olan bu Ford kas otomobili için bir hayal kurulmuş ve sonunda da seyirciler hayranlık sözlerini söylemişler. Falcon’un 3. nesliyle yola çılan modifiye şirketi, bu sefer Avustralya pazarı için olan versiyonu değiştirmiş.

Demek ki muscle sadece ABD’ye özgü değilmiş. Avustralya da dünyanın öbür ucunda geleneğe sahip çıkmış. XA-X3-XB versiyonları dışında Fairmont V8 ve Cobra kupasıyla değerlendirilen Falcon’un daha fazla agresif taraflarını göstermişti. Ruhunun yarısı Mustang olan Falcon’un değişim aşamalarında bakalım ne yapılmış!

PC veya telefonunuza arka plan resmi düşünüyorsanız buradan alabilirsiniz!

Ford Falcon ModifiyeAnlatırken kelime bulmakta zorlanacağımız Falcon geliştirmesinde renk seçimi harikulade. Koyu tonlu her rengin yakışacağını söylesek de yeşilin bu tonu aşık eden cinsten. Dörtlü farların siyah çerçevelerine takım, parlak piano black ızgara verilmiş. Fümeye yakın tampon, parlak ve açısı aracın sertliğini ortaya çıkartan faktörlerden olmuş.

Kaputuna kışkırtıcı detaylar eklenmiş.

Ford Falcon Modifiye AvustralyaAltında yatana sonra geleceğiz. Kaput kas geleneği dışına çıkılmadan, soğutma çıkıntısı, uca uzanan en “serseri” halinde. Tek başına bu parça bile Falcon’un gücünü erkenden haber veriyor.

Abimelec Design, olabildiğince karoseri aşağı konuma çekmiş.

Ford Falcon Modifiye Avustralya JantlarOfsetli, parlak siyah tabak jantlar, başlı başına sanat eseri. Ve bir o kadar da 70’ler havasında. Kalın tabanlı sonradan duman çıkartacak lastikler, custom meraklısı ABD halkının istediği gibi yarısı yuvada gizli tutuluyor. XB versiyonun değişim hatlarında, kayda değer dokunuşlar, arka kısım için de değerlendirilmiş.

Falcon XB’ye takılan yeni karakter giysisine rağmen, Mustang GT yüzeyinden çok ayrılması istenmemiş.

Ford Falcon Modifiye Avustralya Arka GörünümGövdeye entegre tamponun ön kısımla bir tutulması göze hoş geliyor. Klasik stoplar, hafif karartmayla, parlak siyah uyumuna dahil edilmiş. Egzozlar öyle göze batmayan tampona gömülü ve krom detaya sahip.

Sürücü odaklı kabin yapısında uçtan uca yenileme gözüküyor.

Ford Falcon Modifiye Avustralya KokpitTarz olan açık tonlu ahşabı nerelere serpiştirilmesi gerektiğini kim düşündüyse tebrik ediyoruz. Panel, koltuk, kapı, tavan ve taban gördüğünüz detayların hepsi ustaca sıfırlanmış.

Tek çözemediğimiz ve bilgi verilmeyen motor bölümü.

Ford Falcon Modifiye Avustralya MotorAçık hava filtreli, pistonları genişletilmiş altın yaldızlı çok büyük hacimli ünite karşımızda duruyor olsa da biz yine de Falcon standartında neler olduğunu inceleyelim. ABD’de çıkartılan 5.8L V8‘e karşı Avustralya’da bundan az hacimli, 305 ps 4 silindirliler gönderilmişti. Kaynaklara göre Kanguru ülkesine 3.3L ve Falcon Cobra’da kullanılmak üzere 4.9L hacimlilerin de ihraç edildiği söyleniyor.

550 ps güce kadar çıkabilen Falcon’un düşününce motor modifiyesine bile gerek olmadığını düşünüyoruz. Mel Gibson’ın Mad Max ve Mad Max 2 filmlerinde kullandığı Road Warrior V8’de bir Falcon’du. Rengiyle, duruşuyla, kullanılan zevkli parçalarla Falcon, istemsiz şekilde kendisini özel garajımızda olma hayalini kurduruyor. Sizce de Abimelec Design’ın Falcon’u posterlik değil mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum