Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’nin Amacı Kore Yarımadası’nı Nükleer Silahlardan Arındırmak

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Kuzey Kore’nin füze denemeleri hakkında kritik açıklamalarda bulundu.
ABD’nin Amacı Kore Yarımadası’nı Nükleer Silahlardan Arındırmak
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD, geçtiğimiz haftalarda Kuzey Kore’nin balistik füze fırlatmasını kınamış ve bu denemenin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararının açık bir ihlali olduğunu bildirmişti. Bunun ardından Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan’dan bir açıklama geldi.

Sullivan, ABD yönetiminin Kuzey Kore yetkilileriyle ciddi ve sürekli bir diyaloga açık olduğunu söyledi.

Kuzey Kore’ye karşı düşmanca bir niyetleri olmadığını, bunu hem kamu hem de özel iletişim yoluyla açıkça belirttiklerini aktardı. Bu noktada da herhangi bir ön koşul olmadan görüşmeye hazır olduklarını sözlerine ekledi.

“Yine de Pyongyang bugün bu samimi yaklaşımı tamamen reddetti” ifadesini kullanan isim, Kuzey Kore’nin farklı bir yol izlemesi durumunda ABD’nin bölgesel güvenliğini artıracağını ve her iki tarafın çıkarlarını gözetecek adımlar atacağını belirtti.

Yeni Bir Dizi Yaptırım Önerimiz Var

ABD’nin amacının Kore Yarımadası’nın tamamen nükleer silahlardan arındırılması olduğuna dikkat çekti. Bu amaç doğrultusunda nihai hedefe ulaşmak için baskı ve diplomasi kombinasyonu yoluyla bir politika izleyeceklerini kaydetti.

Kuzey Kore’nin füze denemelerine cevap olarak daha fazla yanıt vermeye hazırlandıklarını, yeni bir dizi yaptırım ve önerileri olduğunu söyledi.

ABD Uzay Kuvvetleri, başkent Pyongyang tarafından yapılan rekor sayıda füze denemesinin ardından Kuzey Kore için bir erken uyarı sistemi oluşturmak için uğraşıyor.

ABD Uzay Komutanlığı Başkanı General James Dickinson, mümkün olduğunca fazla uyarı veren bir sensör sistemini nasıl entegre edeceklerine baktıklarını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu