Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD’nin 45. Başkanı Donald Trump Seçildi!

ABD’nin 45. Başkanı Donald Trump Seçildi!

Tüm dünyanın büyük bir merakla beklediği ve 2016’nın en önemli olayların biri olarak gösterilen 58. ABD başkanlık seçimi sonuçlandı. Dört adayın katıldığı başkanlık seçimine, hepimizin malumu olduğu üzere iki aday damgasını vurdu. Bunlar; Cumhuriyetçi Parti Adayı Donald Trump ve Demokrat Parti Adayı Hillary Clinton. Cumhuriyetçiler “filler” ve Demokratlar “eşekler” arasında oldukça çekişmeli bir mücadelenin yaşandığı seçimde, galip gelen Donald Trump oldu…

Yaklaşık bir hafta önce başlayan erken oy verme işlemlerinin ardından, dün TSİ 14.00’da ABD’li seçmenler yeniden sandıklara akın etmişlerdi. Gece yarısında sandıkların açılmasıyla tüm dünya adeta şoka uğradı. Çünkü sonuçlar, birçok eyalette Trump’ı işaret etmekteydi. Oysaki iki lider arasında gerçekleştirilen üç münazarada da Clinton, Trump’dan daha fazla destekçi toplamış ve anketlerin neredeyse tamamında birinci sırada gösterilmişti. Özellikle seçim yarışı içerisinde Trump’ın vergi kaçırdığına ilişkin iddiaların gündeme gelmesi, Clinton’a yönelik eğilimi arttırmış ve böylelikle Clinton, en yakın rakibi ile arasında 5 puan fark açmayı başarmıştı. Detayların yer aldığı haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Lakin kimsenin beklemediği bir sonuç gerçekleşti ve Beyaz Saray’ın yeni partronu, Forbes tarafından dünyanın en zengin 400 kişisi arasında gösterilen Trump oldu. Seçim kampanyalarının sürdüğü günden bu yana Trump, birçok çevre ile ayrı ayrı mücadele içerisinde bulundu. Kadınları aşağıladığına yönelik spekülasyonların ortaya atılmasının ardından Trump’a kendi partisi olan Cumhuriyetçi Parti’den bile birçok eleştiri gelmişti. Hatta Donald Trump’ın eşi Melania Trump’da kadın haklarını savunan açıklamalarda bulunmuş ve kocasını eleştiri yağmuruna tutmuştu. Ayrıca Hollywood cephesiyle de sert mücadele içerisindeydi. Dünyanın en çok sevilen aktör ve aktrisleri, Clinton’a destek mesajları yayınlamış ve Trump’a yönelik öfkelerini her fırsatta dile getirmişlerdi. Bu noktada Trump, karşılaştığı birçok zorluk ve eleştiri yağmuruna rağmen dik durmayı başardı ve ipi göğüsledi…

ABD halkının yalnızca yüzde 40’ı yeni başkandan umutlu!

CNN, dün ABD seçimlerinde sandık başında bir anket düzenledi. Düzenlenen ankete göre; ABD halkının yüzde 54’ü mevcut başkan Barack Obama’dan memnun olduklarını belirtirken, yüzde 40’ı ise seçilecek yeni başkandan umutlu olduklarını dile getirdi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum