Yatırım yapmaya başla!

ABD’li Şirket Trump’ın Tarifeleri Yüzünden 126 Kişiyi İşten Çıkartıyor!

Güney Carolina şirketi Element Electronics, Trump’ın vergi tarifeleri yüzünden neredeyse tüm personelini işten çıkaracağını açıkladı. Detaylar şöyle;
ABD’li Şirket Trump’ın Tarifeleri Yüzünden 126 Kişiyi İşten Çıkartıyor!

Pekin ile Washington yönetimi arasındaki gerginlik hız kesmeden devam ederken birçok şirket anlaşmazlıklardan kötü etkileniyor. Bu noktada gelen son haber de ticaret savaşının ABD’li şirketler için daha kötü olacağı yönündeki yorumları akıllara getirdi.

Güney Carolina şirketi olan TV üreticisi Element Electronics, Trump’ın tarifeleri yüzünden neredeyse tüm personelini kapsayan 126 kişiyi işten çıkaracağını açıkladı. Eyalet yetkililerini işten çıkarma ile ilgili bilgilendiren şirket, Winnsboro kasabasındaki fabrikayı da kapatacağını da duyurdu.

Güney Carolina merkezli TV üreticisi Element Electronics, neredeyse tüm personelini ifade eden 126 işçisini çıkaracağını açıkladı.

Element Electronics 126 Kişiyi İşten Çıkartıyor Ve bunun nedeninin ABD Başkanı Donald Trump’ın vergi tarifeleri olduğunu dile getirdi. İşten çıkarmaların Ekim ayında başlayacağını belirten Element Electronics, şirketin yıl sonuna kadar 8 kişilik iskelet kadrosunun kalacağını söyledi. Ayrıca Twitter hesabından yaptığı açıklamada; tarife listesinden çıkarılmış parçalara sahip olmak için çalıştığını ve tesisin kapatılmasını engelleyebileceğini kaydetti.

Bildiride 3 ila 6 ay içinde yeniden açılabilme ihtimalinden de bahseden TV üreticisi, diğer ihtimali yaşamak istemediklerini vurguladı.

Element Electronics Kapanma Nedeni Ticaret Savaş ıAncak Güney Carolina gibi daha birçok firma vardı ve bazıları iflasla karşı karşıyayken bazıları da finansal problemler yaşıyorlardı. Diğer taraftan, ticaret gerilimleri nedeniyle sorun yaşayan yalnızca ABD’liler değildi.

Mesela; İsveçli otomobil üreticisi Volvo da Güney Carolina’daki yeni bir tesis için 4000 çalışanı işe alma sözünü tutamayabileceğini belirtmişti.

Ticaret Savaşı İş Dünyasını Kötü Etkiliyor Alman otomobil üreticisi BMW de geçtiğimiz günlerde ABD Ticaret Sekreteri Wilbur Ross’un tarifelerin 45 bin kişinin işini tehlikeye atabileceğini söylediğini yazmıştı. Kaldı ki benzeri daha pek çok haber çıkmıştı.

Hatta ve hatta Boston College’de siyaset bilimi profesörlüğü yapan Robert S. Ross da olası bir ticaret savaşı durumunda kaybedenin ABD olacağını söylemişti. Ross, Çin’in çok güçlü bir pazara ve ekonomiye sahip olduğunu belirterek Trump’ın hatalı davrandığını vurgulamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum