Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’li Senatör Brown Sahte Kripto Uygulamalarına Karşı Tepkili

Kripto para uygulamaları son dönemde akıllı telefonlar üzerinden pek çok kişiyi mağdur edebiliyor. Bu durum ABD'li Senatör Brown'ın gündemindeydi.
ABD’li Senatör Brown Sahte Kripto Uygulamalarına Karşı Tepkili
Yorum

Kripto para dünyası büyüdükçe, kullanıcıları aldatmaya yönelik platform ve uygulamaların da yaygınlaştığı bilinen bir gerçek. Bu durum ABD’de politikacıların radarına girmiş görünüyor.

Senato Bankacılık Komitesi başkanı ABD’li Senatör Sherrod Brown sahte kripto para uygulamalarına dair tepkisini ortaya koydu.

Brown, Apple ve Google’dan dolandırıcı kripto uygulamalarını önlemek için ne yaptıkları hakkında yanıtlar talep ediyor. Yatırımcıların sahte uygulamalar aracılığı ile 42 milyon dolardan fazla zarara uğradıklarını söyledi.

Brown, iki şirketin CEO’larına yazdığı mektuplarda, “Siber suçlular, kripto şirketlerinin şirket logolarını, isimlerini ve diğer tanımlayıcı bilgilerini çaldılar ve ardından şüphelenmeyen yatırımcıları meşru bir kripto firmasıyla iş yaptıklarına inandırmak için sahte mobil uygulamalar oluşturdular. Endişe verici bir şekilde, çok fazla yatırımcı mağdur oldu.” ifadelerini kullandı.

Senatör, uygulama mağazalarının dolandırıcılık amaçlı mobil uygulama etkinliklerine karşı önlem almak için uygun güvencelere sahip olmasının zorunlu olduğunu söyledi.

Mektup, firmalara kripto uygulamalarını onaylamadan önce yaptıkları inceleme süreci de dahil olmak üzere uygulamaların nasıl değerlendirildiği hakkında sorular sordu. Apple ve Google’dan henüz konuyla ilgili bir yanıt gelmiş değil.

Her iki şirket iOS ve Android uygulama mağazalarının geliştiricisi konumunda. Mobil cihazların yaygınlaşması ile beraber, kripto para dolandırıcıları, bu mecralar üzerinden kullanıcıları hedef almaya başladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%