Yatırım yapmaya başla!

ABD’li Savcılar Tacizle Suçlanan Çinli Milyarderin Lehine Karar Verdi!

Çinli e-ticaret devi JD.com’un CEO’su Richard Liu’nun cinsel taciz suçlamasıyla karşı karşıya kalmayacağı belirtildi. Detaylar aşağıda;
ABD’li Savcılar Tacizle Suçlanan Çinli Milyarderin Lehine Karar Verdi!

Çin’in önde gelen e-ticaret şirketlerinden JD.com’un CEO’su Richard Liu’nun, cinsel taciz suçlamalarıyla cezalandırılmayacağı söylendi. Buna göre Minnesota savcıları, Çinli bir Minnesota Üniversitesi öğrencisi tarafından cinsel tacizle suçlanan Richard Liu’nun taciz suçlamalarıyla cezalandırılmayacağını açıkladı.

Hennepin İlçe Savcısı Michael Freeman; Richard Liu’nun cezalandırılması için belirgin kanıt sorunları olduğunu dile getirdi. Ayrıca genç kadını yeniden mağdur etmek istemedikleri için ayrıntılara girmeyeceklerini kaydetti.

Hennepin İlçe Savcısı Michael Freeman; pek çok cinsel istismar olayında olduğu gibi bu davanın da karmaşık olduğunu dile getirdi.

Hennepin İlçe Savcısı Michael Freeman Richard Liu Açıklaması Liu da Çin’in sosyal medyası üzerinden yaptığı açıklamada; bağımsız soruşturmaya müdahale etmekten kaçındığı için konuya ilişkin konuşamadığını ve kendini savunamadığını dile getirdi. Ayrıca
karısı Zhang Zeitan’dan özür dileyerek derin pişmanlık ve vicdan azabı hissettiğini bildirdi. Ve şu ifadeleri kullandı: “Ailem üzerindeki etkiyi onarmak ve bir koca olarak sorumluluğumu yerine getirmek için mümkün olan her şekilde denemeye devam edeceğim.”

JD.com karardan memnun olduğunu belirtirken Richard Liu’nun avukatı Jill Brisbois de başından beri müvekkilinin masum olduğuna dair inancını tekrarladı.

JD.com Karardan Memnun Bununla birlikte Liu’nun ününün yanlış suçlanan herhangi biri gibi zarar gördüğünü aktardı. Kadının avukatı olan Wil Florin ise savcıların kararı müvekkili ile hiç konuşmadan verdiğini belirterek hukuk davası açmayı düşündüğünü söyledi.Bölge savcılığının sözcüsü iddialara ilişkin yorum yapmadı. Bu noktada JD.com’u mütevazı bir elektronik tezgahından bir e-ticaret devine dönüştüren Richard Liu’nun 1 Eylül’de tutuklandığı hatırlatıldı.

Tüm dünyada yankı uyandıran haberlere göre Richard Liu, cinsel suç teşkil eden davranışlarda bulunmak şüphesiyle Minneapolis’te tutuklanmış ancak 17 saat sonra serbest bırakılmıştı.

Richard Liu Taciz İddialarıyla Tutuklanmıştı JD.com da CEO’sunun yanlış bir şekilde suçlandığını vurgulayarak sahte ihbar ve söylentilere karşı gereken yasal işlemleri yapacakları yönünde duyuruda bulunmuştu. Serbest bırakıldıktan sonra Çin’e geri dönen Richard Liu hakkında suçlamalara devam etmek için yeterli kanıt olmaması, milyarderin davasının düşmesini sağladı.

Cuma günü Minnesota savcıları tarafından verilen kararın, Richard Liu’yu (Liu Qiangdong) ticaret dünyasında daha görünür bir hale getirebileceği de ifade edildi. Zira suçlamaların ardından Çinli e-ticaret devi JD.com’un hisseleri kayda değer derecede düşmüş, Liu birçok kamuoyu etkinliğini iptal etmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum