Yatırım yapmaya başla!

ABD’li Politikacılar Porto Riko Valisi Rossello’nun İstifasını İstiyor

Pek çok Demokrat başkan adayı ve milletvekili, Porto Riko Valisi Ricardo Rossello’nun istifası için çağrıda bulundu. İşte detaylar,
ABD’li Politikacılar Porto Riko Valisi Rossello’nun İstifasını İstiyor

Birçok Demokrat başkan adayı ve milletvekili, rahatsız edici mesajları nedeniyle Cuma günü Porto Riko Valisi Ricardo Rossello’nun istifası için çağrıda bulundu. Adadaki binlerce kişinin Rossello’nun istifası için düzenlediği protestolar yedinci gününe ulaşırken Amerikan politika yapıcılarının harekete geçmesi dikkat çekti.

ABD’ye bağlı, içişlerinde bağımsız özerk bir bölge olan Porta Rico, Rossello’nun skandal niteliğindeki mesajları nedeniyle günlerdir karmaşa içindeydi.

Ellerinde tencere, tavalarla ve Rossello’nun istifasını isteyen pankartlarla Cuma gecesi Porto Riko’nun başkenti San Juan’a dökülen halk, valinin görevini bırakması için bir kez daha ayaklandı.

 Porto Riko Valisi Rossello’nun İstifasıRossello’nun mesajlaşma uygulaması Telegram’daki kadın karşıtı ve homofobik söylemleri, Cumartesi günü ortaya çıkmış, 889 sayfalık sızıntı iki eski yetkilinin, ABD topraklarında federal bir yolsuzluk soruşturmasının parçası olarak geçen hafta FBI tarafından tutuklanmasından sonra Rossello’nun mevcut sıkıntılarına eklenmişti.

Protestolar aynı zamanda 2017’de Rossello’nun yıkıcı kasırgaları ele alma konusundaki memnuniyetsizliği ve yolsuzluk iddialarını da canlandırdı.

 Porto Riko Yolsuzluk İstifa Protestoları ABD Temsilcisi Tulsi Gabbard San Juan’daki protestolara katılıp yolsuzluğa karşı durmak istediğini söylerken Julian Castro ve Elizabeth Warren da dahil olmak üzere diğer Demokrat başkan adayları da Rossello’nun istifa etmesini istedi. Annesi Porto Riko doğumlu olan Temsilci Alexandria Ocasio Cortez de adanın yanında durmak zorunda olduklarını belirterek Rossello’nun istifa etmesi gerektiğini aktardı.

Adanın ABD Kongresi’nde oy kullanmayan temsilcisi Jenniffer Gonzalez de daha önce Rossello’nun istifasını istemişti. Rossello’nun basın sekreteri Dennise Perez, oğlunun önünde yozlaşmış olarak nitelendirildikten sonra bu pozisyonu tutamayacağını söyleyerek istifasını vermişti.

Protestocular da Perez’in istifasının ardından “sıra sende Rossello” şeklinde sloganlar atmışlardı. Porto Riko Meclis Sözcüsü Carlos Mendez de Cuma günü yaptığı açıklamada, merkez sağ politikacısının yasa dışı faaliyetlerde bulunup bulunmadığı konusunda karar vermek için bağımsız bir komite oluşturulacağını duyurdu. Grubun bulgularını iletmek için on günü olduğu bilgisi de verildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum