Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’li Çip Devi Broadcom Tarihi Satın Alımı Duyurdu!

ABD’li yarı iletken şirketi Broadcom, tüm zamanların en büyük teknoloji satın alımlarından birini gerçekleştiriyor. 61 milyar dolarlık anlaşmanın detayları altta;
ABD’li Çip Devi Broadcom Tarihi Satın Alımı Duyurdu!
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’li çip üreticisi Broadcom, son günlerde bulut hizmetleri sağlayıcısı VMware’ı satın alacağı yönünde haberlerle gündeme geliyor. İddialar konuya yakın kaynaklardan alınan bilgilere dayanırken bugün şirketten resmi açıklama yapıldı.

Broadcom, VMware’i 61 milyar dolar nakit ve hisse senedi karşılığında alacağını duyurdu. Daha önce CA Technologies’i 2018’de 18,9 milyar dolara ve Symantec’i 2019’da 10,7 milyar dolara satın alan yarı iletken devi, böylece büyüme amaçlı stratejik birleşme hamleleri arasına bir yenisini ekledi.

Aynı zamanda tüm zamanların en büyük teknoloji satın alımlarından biri için adım attı.

61 milyar dolarlık satın alım, Microsoft’un Activision Blizzard için onay bekleyen 69 milyar dolarlık anlaşması ve Dell’in 2016’da 67 milyar dolarlık EMC satın alımının ardından teknoloji sektöründe en büyük satın alım olarak gösterildi.

Broadcom Başkanı ve CEO’su Hock Tan satın alıma ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Kanıtlanmış başarılı birleşme ve satın alma geçmişimize dayanarak, bu satın alım lider bir altyapı teknolojisi şirketi olarak müşterilerimize neler sunabileceğimizi yeniden tasarlarken, lider yarı iletken ve altyapı yazılımı işlerimizi kurumsal yazılımda ikonik bir öncü ve yenilikçi ile birleştiriyor. VMware’in yetenekli ekibinin Broadcom’a katılmasını, ortak bir inovasyon kültürünü daha da geliştirmesini ve her iki hissedar grubu da dahil olmak üzere ortak paydaşlarımız için daha fazla değer yaratmasını dört gözle bekliyoruz.”

VMware CEO’su Raghu Raghuram da Broadcom için yeni yazılım platformu haline gelerek olağanüstü hizmet ve yenilikçiliğe olan bağlılıklarını genişlettiklerini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu