Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AB’den Toprağın Korunması ve İyileştirilmesi için Yeni Yasa

AB Komisyonu, toprağın korunmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Kapsamlı yasa teklifini paylaştılar. İşte detaylar;
AB’den Toprağın Korunması ve İyileştirilmesi için Yeni Yasa
HABER GİRİŞ

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, topraktaki verimi artırmak için yeni yasa teklifini paylaştı. Teklif, toprağın korunması, sürdürülebilirliğin sağlanması ve iyileştirilmesini amaçlıyor. Bu çerçevede toprak sağlığı ortak şekilde tanımlanacak ve tutarlı bir çerçeveyle takip edilecek.

Komisyon tarafından sürdürülebilir toprak yönetimi ve kirlenmiş sahaların iyileştirilmesine ilişkin kurallar konulacak. AB ülkeleri toprakların sağlığını takip edecek ve değerlendirme raporları hazırlayacak.

“Kirleten Öder”

Kurallar dahilinde sürdürülebilir toprak yönetimi bir kural haline gelecek ve üye ülkeler tecrübelerini birbiriyle paylaşacak. Teklif bünyesindeki maddelere göre kirlenmiş alanların iyileştirilmesinde “kirleten öder” ilkesi geçerli olacak.

Verilere göre AB ülkelerinde daha önce sürdürülen faaliyetlerden dolayı 2,8 milyon kirlilik potansiyeli olan alan bulunuyor. Toprakla ilgili geniş kuralların yer aldığı yasanın yürürlüğe girmesi için Avrupa Parlamentosu ve AB’ye üye ülkelerin onayı gerekiyor. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.