Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AB’den Kötü Haber: Nüfusun Yüzde 22’si Yoksulluk Riski Altında

Eurostat, 2022’de AB’de 95,3 milyon kişinin yoksulluk sınırında yaşamını sürdürdüğünü paylaştı. İşte detaylar;
AB’den Kötü Haber: Nüfusun Yüzde 22’si Yoksulluk Riski Altında
HABER GİRİŞ

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), Avrupa Birliği (AB) ülkelerine yönelik yaptığı çalışmada yoksulluk ve sosyal dışlanma riski altında yaşayan kişi sayısını paylaştı. Raporda, 2022’de AB’de toplam nüfusun yüzde 22’sinin yoksulluk ya da sosyal dışlanma riskiyle karşılaştığı belirtildi.

Toplamda 95,3 milyon kişinin yoksulluk sınırında yaşamına devam ederken oranın en yüksek olduğu ülkeler sırasıyla yüzde 34 ile Romanya, yüzde 32 ile Bulgaristan, yüzde 26 ile Yunanistan ve İspanya oldu.

AB’den Kötü Haber: Nüfusun Yüzde 22’si Yoksulluk Riski AltındaKaynak: Eurostat

Sosyal dışlanma ve yoksulluk oranının en az olduğu ülkeler ise yüzde 12 ile Çekya, yüzde 13 ile Slovenya ve yüzde 16 ile Polonya olarak açıklandı. Söz konusu rakamlar Almanya’da yüzde 20,9, Fransa’da yüzde 21 ve İtalya’da yüzde 24,4 seviyesinde gerçekleşti.

Yoksulluk sınırı, yeterli hayat standardında yaşayabilmek için gerekli olan minimum kazanç miktarı anlamına gelmektedir.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın