Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AB’den 2. Covid-19 Zirvesi’nde 400 Milyon Euro Fon Taahhüdü!

İkinci Küresel COVID-19 Zirvesi'ne ilişkin Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile ABD Başkanı Joe Biden’ın ortak açıklaması yayımlandı.
AB’den 2. Covid-19 Zirvesi’nde 400 Milyon Euro Fon Taahhüdü!
Yorum

Avrupa Komisyonu Başkanı, açıklamayla ilgili olarak tüm bölgelerin, pandemik salgınları önleme ve yerel olarak kendi aşılarını ve diğer araçlarını üretme kapasitesine sahip olması gerektiğini söyledi.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun G20’de kararlaştırılan küresel pandemi hazırlık fonuna, yönetim kurulur kurulmaz 450 milyon dolarlık katkı sağlamayı planladığını ekledi. Biden ile Ursula von der Leyen’in ortak açıklamasına göre iki lider gündemin beş ana hedefine yönelik güçlü iş birliğindeki kilometre taşlarını yeniden teyit etti.

5 ana konu şu şekilde belirtildi:

1 Aşı eşitliği,
2 Küresel tedarik zincirlerini ve üretimi güçlendirme
3 Küresel sağlık güvenliği mimarisini geliştirmek için Gelişmiş AB-ABD koordinasyonu
4 Geleceğe hazırlanma, patojen tespiti ve izleme, ortak tehdit değerlendirmesi ve müdahale
5 Yeni aşılar, terapötikler ve teşhisler için araştırma ve geliştirme

Ursula von der Leyen, etkinlikteki konuşmasında küresel iş birliğinin, bu salgını sona erdirmenin ve geleceğe hazırlanmanın tek yolu olduğunu söyledi. Aynı zamanda bugün Avrupa Birliği’nin ihtiyacı olan ülkelerde aşılamayı ve ilgili çalışmaları desteklemek için 400 milyon euro daha taahhüt ettiğini duyurdu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu