Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’den Vatandaşlarına Seyahat Uyarısı: Dikkatli Olun!

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı, dünya genelinde artan gergin ortam nedeniyle vatandaşlarına seyahat uyarısında bulundu. Detaylar haberde;
ABD’den Vatandaşlarına Seyahat Uyarısı: Dikkatli Olun!
HABER GİRİŞ

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı, İsrail ve Filistin arasındaki çatışmalara bağlı olarak dünya genelinde artan gergin ortam nedeniyle vatandaşlarına seyahat uyarısında bulundu.

Bakanlık, denizaşırı ülkelerdeki vatandaşlarına uyarıda bulunurken herkesin daha dikkatli olmasını tavsiye etti.

Söz konusu duyuru, ABD Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk İşleri Bürosu internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıldı.

ABD’den “Dünya Çapında Dikkatli Olun” Uyarısı

“Dünya Çapında Dikkat” başlığıyla yayımlanan açıklamada, dünyanın çeşitli yerlerinde artan gerginlikler, ABD vatandaşlarına ve çıkarlarına yönelik terör saldırıları, şiddet eylemleri potansiyeli ya da çeşitli göstergeler nedeniyle denizaşırı ülkelerdeki ABD vatandaşlarına daha dikkatli olmalarının tavsiye edildiği belirtildi.

Yurt dışında bulunan vatandaşların, turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği uğrak yerlerinde tetikte olması tavsiye edildi.

GCM Yatırım Banner

Bilgi ve uyarı almak, yurt dışında acil bir durumda yerin bulunmasını kolaylaştırmak için Akıllı Gezgin Kayıt Programı’na (STEP) kaydolunması istendi.

Bunun yanı sıra ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Facebook ve X sosyal medya hesaplarının takip edilmesi önerildi.

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın buna benzer bir uyarıyı yakın geçmişte Ağustos 2022’de El Kaide lideri Ayman el-Zevahiri’nin öldürülmesinin ardından yayımladığı biliniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın