Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’den Ukrayna’ya 37 Milyon Dolarlık Ek Siber Yardım Kararı

ABD yönetimi, Rusya ile savaş halindeki Ukrayna'ya 37 milyon dolarlık ek siber yardım gönderme kararı aldı. Detaylar haberin devamında;
ABD’den Ukrayna’ya 37 Milyon Dolarlık Ek Siber Yardım Kararı
Son Güncelleme: 
Yorum

Ukrayna Yenilikler, Eğitim, Bilim-Teknoloji Geliştirme ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mihail Fyodorov, ABD’nin Ukrayna’nın siber dayanıklılığını daha da güçlendirmesine yardımcı olacağını duyurdu.

Fyodorov, ABD yetkililerinin aldığı karara göre ülkeye bu alanda harcamak üzere 37 milyon dolarlık yardım sağlanacağını ifade etti.

Karar, ABD-Ukrayna Siber Diyaloğu’nda Çıktı

Konuyla ilgili sosyal medyadan açıklama yapan Bakan, “ABD, Ukrayna’ya 37 milyon dolarlık siber yardım sağlıyor. Bu karar, Amerikan heyeti tarafından Tallinn’deki ABD-Ukrayna Siber Diyaloğu sırasında açıklandı” ifadelerini kullandı.

Fyodorov, Ukrayna’nın siber dayanıklılığını geliştirmenin Dijital Dönüşüm Bakanlığı için en önemli önceliklerden biri olduğunu söyledi.

Açıklamasının devamında, “Siber güvenliğimizi güçlendirmeye ve yatırımları çekmeye devam ediyoruz. Bu nedenle, dijital devlet dünyanın ilk siber krizinde direndi ve gelişmeye devam etti” ifadelerine yer verdi.

Fyodorov, ortaklarına Ukrayna’nın dijital güvenliğine destekleri ve katkıları için teşekkür etmeyi de ihmal etmedi

Ukrayna Abd Heyetleri
Kaynak: mfa.gov.ua

Ayrıca, Ukrayna’nın ABD ile birlikte dijital dayanıklılık üzerinde çalışmaya devam edeceği konusundaki kararlığı ortaya koydu.

ABD’nin Siber Yardımı 120 Milyon Doları Buldu

Fyodorov, ABD’nin 2016’dan bu yana Ukrayna’ya 120 milyon dolar siber güvenlik yardımı sağladığı bilgisini de verdi.

Söz konusu bu tutara, Şubat 2022’den bu yana 82 milyon doların dahil olduğunu sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu