Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’den Temiz Enerjiye Dev Kaynak: 20 Milyar Dolar

EPA, ABD’nin temiz enerji alanındaki faaliyetlerini güçlendirmek için 20 milyar dolarlık finansman ayırdığını duyurdu. İşte detaylar;
ABD’den Temiz Enerjiye Dev Kaynak: 20 Milyar Dolar
HABER GİRİŞ

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), temiz enerji alanında 20 milyar dolarlık finansman ayırdığını açıkladı. ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından yapılan açıklamada Başkan Joe Biden’ın iki yeni hibe programını başlattığını paylaştı.

Özel sermayeyi temiz teknoloji çalışmalarına yönlendirmek için kullanılacak söz konusu hibeler, iklim krizi ile mücadele ve sağlık için kirlilik oluşturan unsurları engellemek için kullanılacak.

EPA, 14 milyar dolarlık kaynağının ülkedeki 2 ila 3 ulusal temiz finansman kurumunu desteklemek için kullanılacağını belirtti. Bu çerçevede temiz teknoloji projeleri için erişilebilir uygun fiyatlı finansman sağlamak üzere özel sektörle ortaklık sağlanacak.

Bunların yanında gelen fonların hepsinin düşük gelirli dezavantajlı topluluklara tahsil edileceği, 6 milyar dolarlık “Temiz Topluluklar Yatırım Hızlandırıcısı’nın kar amacı gütmeyen kuruluşları kapsayacağı ifade edildi. Bu kuruluşlara temiz teknoloji projelerini hayata geçirmek amacıyla finansman ve teknik yardım sağlanacağı paylaşıldı.

Temiz enerji kapsamında duyurulan programların ülkenin en geç 2050’ye kadar net sıfır emisyona ulaşma planlarına yardımcı olacağı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.