Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de Toptan Eşya Stokları Temmuz’da Beklenenden Fazla Düştü

ABD Ticaret Bakanlığı, ülkedeki toptan eşya stokları ve satışlarına dair Temmuz 2023 dönemi verilerini açıkladı. Detaylar haberin devamında;
ABD’de Toptan Eşya Stokları Temmuz’da Beklenenden Fazla Düştü
HABER GİRİŞ

ABD Ticaret Bakanlığı, ülkedeki toptan eşya stokları ve satışlarına ilişkin Temmuz 2023 dönemi verilerini açıkladı. Toptan eşya stoklarında Temmuz’da piyasa beklentilerinden fazla düşüş kaydedildi.

Yapılan açıklamaya göre toptan eşya stokları (imalatçıların satış şubeleri ve ofisleri hariç ticari toptancıların toplam stokları), Temmuz ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 0,2 azaldı ve 902,3 milyar dolar oldu.

Veriye ilişkin piyasa beklentisi yüzde 0,1 gerileme yönündeydi.

Bu sonuçla birlikte toptan eşya stokları art arda beş ay düşüş yaşamış oldu. Bir önceki ay yani Haziran ayında ise bu veride yüzde 0,7 düşüş yaşanmıştı.

ABD Toptancılar Aylık Stok Satış Oranları
Kaynak: Census

Stoklar, Temmuz’da 2022 yılının aynı dönemine göre ise yüzde 0,5’lik yükseliş göstermiş oldu.

GCM Yatırım Banner

Toptan Eşya Satışlarında Yüzde 0,8’lik Artış

ABD’de aynı dönemde toptan eşya satışları (imalatçıların satış şubeleri ve ofisleri hariç ticari toptancıların Temmuz 2023 satışları) ise bir önceki aya göre yüzde 0,8 artış gösterdi ve 648,1 milyar dolara çıktı.

Toptan eşya satışlarına yönelik piyasa beklentisi bu dönemde yüzde 0,2 düşüş yönündeydi. Satışlar, Haziran ayında yüzde 0,8 azalmıştı.

Toptan eşya satışları, aynı dönemde yıllık bazda ise yüzde 4,2’lik gerileme kaydetti.

İmalatçıların satış şube ve ofisleri hariç ticari toptancılar için mevsimsellikten arındırılmış verilere göre Temmuz ayı stoklar/satışlar oranı 1,39 oldu. Temmuz 2022 oranı ise 1,33 idi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.