Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de Perakendeciler Düşüşe Rağmen Kriptoyu Benimsiyor

Yapılan bir araştırma ülkedeki perakende yatırımcıların yüzde 80’inden fazlasının 5 yıl içinde kriptoyu kabul etmeyi planladığını gösteriyor.
ABD’de Perakendeciler Düşüşe Rağmen Kriptoyu Benimsiyor
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası geçen yılın Kasım ayındaki zirvesinden bu yana aşağı yönde hareket ediyor. Ancak bu kayıplar, yatırımcıların ilgisini azaltmışa benzemiyor. Aksine ABD’de perakende yatırımcının kripto benimsemesinde artış yaşanıyor.

Deloitte tarafından yürütülen bir ankete göre çoğu ABD perakendecisi önümüzdeki birkaç yıl içinde ödemeler için kripto varlıkları kabul etmeyi planlıyor. Ankete katılan yatırımcıların yaklaşık yüzde 85’i, kripto ödemelerinin beş yıl içinde sektörlerindeki tedarikçiler arasında her yerde olacağını söyledi.

Tüccarların yaklaşık yüzde 46’sı, müşteri tabanlarını genişletmek için kripto para birimlerini benimsemeyi planlıyor. Yüzde 40’lık kesim ise markalarının kriptonun benimsenmesinden sonra son teknoloji olarak algılanacağına inanıyor.

Perakendeciler dijital para biriminin bir ödeme şekli olarak kabul edileceğine inanmaya devam ediyor. Raporda, büyük şirketlerin dijital para birimi benimseme planlarına önemli yatırımlar yapma olasılığının daha yüksek olduğuna yer verildi.

İşlem Hızı ve Düşük Maliyet Cezbediyor

Başlangıçta tüccarlar dijital para birimlerini pazarlama amacıyla kabul eden tüccarlar, işlem hızı ve maliyeti ile daha fazla ilgi göstermeye başladı.

GCM Yatırım Banner

Deloitte kripto eğitiminin önemine dikkat çekerken, ABD’de yapılacak bir düzenlemenin, bu varlıkların kabulünü olumlu yönde etkileyeceğine dikkat çekiyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri bugün itibarıyla 1.25 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor. Bu değer geçtiğimiz yılın Kasım ayında 3 trilyon dolara ulaşmış ve tüm zamanların en yükseğini test etmişti.

Geçtiğimiz günlerde ABD’de kripto düzenlemesi için bir yasa tasarısı senatörler tarafından tanıtılmıştı. Düzenleme kapsamında belirli miktarın altındaki işlemlerde vergi muafiyeti ve stablecoin şirketlerinden bilgilendirme talebi gibi maddeler yer alıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.