Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de Kripto Paralar Enflasyon Korkusuna Rağmen Benimseniyor

DappRadar tarafından yapılan bir araştırma, ABD’de kripto paralara ilginin artarak devam ettiğini gösteriyor. Detaylar haberde…
ABD’de Kripto Paralar Enflasyon Korkusuna Rağmen Benimseniyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

DappRadar tarafından yapılan bir araştırma, dijital varlıkların küresel olarak benimsenmesine dair fikirler veriyor. Rapor, ABD’deki Web3 ve metaverse sektörleri için olumlu bir duygunun sürdüğünü gösteriyor.

Artan ilginin dünya genelindeki yüksek enflasyona rağmen gerçekleştiğine dikkat çekiliyor. İstatistikleri para birimi deflasyonu zamanlarında tanık olunan olumsuz ekonomik dinamikler ile kripto para birimleriyle ilgilenmeye olan ilgi arasında yüksek bir korelasyon olduğunu ortaya koyuyor.

Bu veriler kriptonun yatırım koruması olarak hizmet edebileceğini gösteriyor. ‘Web3 ve Metaverse için en yüksek sosyal medya göstergelerine sahip ülkeler’ başlıklı kategoride ABD 2,2 puanla en yüksek sırada yer alırken, onu sırasıyla 1,4 ve 0,6 ile Endonezya ve Hindistan izledi. Türkiye ise 0.4 ile dördüncü sırada yer alıyor.

Ülkelere göre Web 3.0 ve Metaverse benimsemesi
Kaynak: DappRadar

Decentraland, The Sandbox, Somnium Space ve Roblox gibi önde gelen metaverse platformlarının çoğu, kullanıcı tabanının büyük bir bölümünü ABD’den çekiyor.

Merkezi olmayan finans (DeFi) pazarında kilitli toplam değer (TVL) 200 milyar dolara yakın olmasına rağmen, işlem hacmi Ocak ortasındaki en yüksek seviyeyi kaydettiğinden bu yana düşmeye devam ediyor.

GCM Yatırım Banner
Ağlara geçiş yapan geliştiriciler
Kaynak: DappRadar

Raporda TVL’nin, Terra, Solana ve Avalanche’daki bütünsel ve hızlı ekosistemlerdeki artışın arkasında toparlandığına yer verildi. Bu büyümenin en önemli göstergesi, ağa geçiş yapan geliştiricilerin sayısı oluyor. Terra yıldan geçen yıldan bu yana yüzde 313 büyüme yaşarken, Solana ve NEAR sırasıyla yüzde 307 ve yüzde 291 artış kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.