Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de Bekleyen Konut Satışları Nisan’da Sabit Kaldı

ABD'nin bekleyen konut satışları endeksi, Nisan'da aylık bazda yatay bir seyir izlerken yıllık bazda düşüş kaydetti. Detaylar haberde;
ABD’de Bekleyen Konut Satışları Nisan’da Sabit Kaldı
HABER GİRİŞ

Amerika’nın beklenen verileri arasında yer alan ve National Association of Realtors (NAR) tarafından açıklanan Nisan ayı bekleyen konut satışları endeksi Mayıs ayındaki 78,9’luk değerde sabit kaldı. Piyasa beklentileri ise endeksin yüzde 1’lik artış göstermesi yönündeydi.

Bekleyen konut satışları endeki, Nisan ayında yıllık bazda ise yüzde 20,3’lük düşüş kaydetti. Kuzeydoğu bekleyen konut satışları endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 11,3, geçen senenin aynı dönemine göreyse yüzde 21,8 düşüşle 59,1’e geriledi.

Yayımlanan raporda görüşlerine yer verilen NAR Baş Ekonomisti Lawrence Yun, “Bölgesel faaliyetlerde küçük aylık farklılıklar tipiktir” dedi.

ABD’nin Güney’inde Daha Fazla Ev Satıldı

Yun açıklamasında tüm bunlara rağmen uzun yıllar boyunca kümülatif sonuçlar açıkça Güney’de çok daha fazla sayıda ev satıldığını gösterdiğini ifade etti.

Güney’in bekleyen ev satışları faaliyeti 2001’dekine benzer olduğunu söyleyen Yun, ancak aynı dönemde Orta Batı’nın faaliyetinin yüzde 22 azaldığını ve Kuzeydoğu ile Batı bölgelerinin 2001 yılından yaklaşık yüzde 40 daha düşük olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

ABD’de bekleyen konut satış endeksi, mevcut konutların bekleyen satışlarını temel alan konut sektörü için öncü bir göstergedir.

Bir satış üzerine sözleşme imzalandığında ancak işlem kapanmadığında beklemede olarak listelenir ancak ülkede satış genellikle imzalandıktan sonraki bir veya iki ay içinde tamamlanır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.