Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD’de Yükselen Faiz Ortamı Singapur’un Konut Piyasasını Baskılayabilir!

ABD’deki yükselen faiz ortamının Singapur’un konut piyasasına baskı uygulayabileceği ve 2019'da talebin düşebileceği öngörüldü. Detaylar şöyle;
ABD’de Yükselen Faiz Ortamı Singapur’un Konut Piyasasını Baskılayabilir!

Bir gayrimenkul hizmetleri ve yatırım şirketinin yöneticisi, ABD’deki yükselen faiz ortamının Singapur’un konut piyasasına baskı uygulayabileceğini kaydetti. Gayrimenkul danışmanlığı şirketi Knight Frank’ın bir raporunda da 2018’in üçüncü çeyreğinden itibaren Singapur’ un özel konut mülkleri için fiyatların artmaya devam ettiği bildirildi.

Söz konusu raporda; fiyatların çeşitlilik amacıyla Singapur mülkiyetlerine yönelen ilk kez ev alanlar ve yatırımcılar tarafından desteklendiği aktarıldı. Ancak dünya devi ticari emlak hizmetleri ve yatırım şirketi CBRE’de Güneydoğu Asya ve Singapur için araştırma başkanı olan Desmond Sim, bu durumun değişebileceğini söyledi.

CBRE’den Desmond Sim öngörüsüne gerekçe olarak da küresel yavaşlamaların ve FED’in bu yılki faiz artırım çizgisinin yol açtığı zayıf iş duyarlılığını gösterdi.

CBRE Uzmanı Singapur Emlak PiyasasıBuna göre CBRE uzmanı, bölgedeki konut mülküne yönelik sessiz talebin 2019’da ilerlemesinin bekleneceğini öngördü. “Talep, zayıf duyarlılık ve artan faiz oranları korkusu nedeniyle biraz daha yavaş olacaktır. Dolayısıyla biz talebin 7 bin ila 8 bin birime düşeceğini tahmin ediyoruz ki rakamlar daha önce 20 bin adede kadar yükselmişti.” sözleriyle de görüş bildirdi.

Uzman konuşmasında, Singapur’u etkileyecek en büyük küresel şeyin büyük bir çoğunlukla artan faiz oranları ortamı olduğunu da vurguladı.

Singapur’u Etkileyecek En Büyük Küresel Şey Faiz Oranları “Parasal gevşemeden sonra, ucuz likidite çoğu konut piyasasında artışa neden olmuştur. Bu yüzden bence Singapur hükümetinin asıl endişesi buydu ki laf arasında da söylendi” diyen Desmond Sim, hükümetin Temmuz ayında, 2018’in ilk yarısında yüzde 7’ye varan artışların yaşandığı fiyatları frenlemek için bazı önlemler aldığını aktardı.

Nitekim son yerel raporlar da meskun emlaktaki fiyat artış hızının bu önlemlerin ardından yavaşladığını göstermişti.

Meskun Emlak Fiyat Artış Hızı Yine de Sim, 2019’da Asya şehir devletinin emlak piyasası için hep kötü haber olmayabileceğini çünkü ofis gayrimenkullerinin iyi performans göstermeye devam edebileceğini dile getirdi. Sim, bu noktada ofis piyasasının şimdiye kadar olağanüstü bir performans sergilediğinin de üzerini çizdi.

Kısacası CBRE uzmanı, ABD’nin yükselen faiz ortamının 2019’da Singapur’un konut piyasasına baskı uygulayabileceğini, talebin zayıf duyarlılık ve artan faiz oranları korkusu nedeniyle biraz daha yavaş olabileceğini öngördü. Yine de gelecek yılın Singapur’un emlak piyasası için tamamen kötü olmayabileceğini çünkü ofis gayrimenkullerinin 2019’da iyi performans gösterebileceğini ifade etti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum