Yatırım yapmaya başla!

ABD’nin Yeni Başkanı Mark Zuckerberg mi Olacak?

PPP anket şirketi tarafından yapılan araştırmaya göre, önümüzdeki seçimlerde ABD başkanlığına Mark Zuckerberg aday olsa, Donald Trump ile kafa kafaya giden bir rekabet ortamı doğacak!
ABD’nin Yeni Başkanı Mark Zuckerberg mi Olacak?

ABD’nin ünlü anket şirketi Public Policy Polling (PPP) 839 kişinin katıldığı bir anket yaptı. Araştırma sonucunda ortaya çıkan tablo ise oldukça ilginç. Önümüzdeki ABD Başkanlık seçimlerinde, Donald Trump’ın karşısında en güçlü rakip olarak Facebook CEO’su Mark Zuckerberg gösterildi.

Bir sonraki seçimde Mark Zuckerberg aday olsa oy verir miydiniz sorusuna, katılımcıların %40’ı evet cevabını verdi.

Yapılan ankette 839 katılımcıya; “Bir sonraki seçimlerde Mark Zuckerberg Demokrat Parti’den aday olsa Zuckerberg’e mi yoksa Cumhuriyetçi aday Trump’a mı oy verirsiniz?” sorusu yöneltildi. %40’lık kesim Facebook CEO’su Zuckerberg’in adını söylerken, %40’lık payı oluşturan kesim Donald Trump’ı söyledi. Kalan %20 ise ne karar vereceğinden emin değil.

Kasım seçimlerinde Hillary Clinton’a oy verenlerin %69’u da Zuckerberg’e oy vereceğini söyledi.

Yine aynı seçimde Trump’a oy veren kişilerin %9’luk kısmını oluşturanlar da Zuckerberg tarafına yöneldi.

Ünlü oyuncu Dwayne Johnson da, ABD’nin 2020 başkanlık seçimlerine aday olması muhtemel isimler arasında anılarak gündeme gelmişti.

Zuckerberg hakkında ne düşünüyorsunuz sorusuna; katılımcıların %29’u olumsuz, %24’ü olumlu ve 47’si emin değilim cevabını verdi.

Mark Zuckerberg gerek yaptığı bağışlar, gerek önerdiği kitaplar ve gerekse girişimcilere örnek olacak yaşam felsefesiyle her zaman takdir toplamayı başarmıştır. Bu kadar genç olmasına rağmen başarıyı yakalayan ve dünyanın en zengin isimleri arasında yer alan Zuckerberg, eşiyle birlikte ABD’nin 30 eyaletini kapsayan bir tura çıktı. Ancak bunun tek amacının halkı daha yakından tanımak olduğunu ve başkanlıkla ilgilenmediğini belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum