Yatırım yapmaya başla!

ABD Warmbier’ın Ölümü için Kuzey Kore’ye 500 Milyon Dolar Tazminat Cezası Kesti!

Kuzey Kore yönetimi hayatını kaybeden 22 yaşındaki genç için 500 milyon dolar tazminat cezasına çarptırıldı. Detaylar aşağıda;
ABD Warmbier’ın Ölümü için Kuzey Kore’ye 500 Milyon Dolar Tazminat Cezası Kesti!

Kuzey Kore’de 17 ay tutuklu kalıp serbest bırakıldıktan günler sonra hayatını kaybeden ABD’li öğrenci Otto Warmbier’in ailesinin açtığı 1 milyar dolarlık tazminat davası sonuçlandı. Buna göre, ABD’li savcılar Kuzey Kore yönetimini Otto Warmbier’e işkence edildiği gerekçesiyle 500 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum etti.

Kuzey Kore’de bir tur gezisi sırasında propaganda posteri çalmakla suçlanan ve 2016 yılının Mart ayında casusluk iddialarıyla tutuklanan Otto Warmbier’in ailesi, Pyongyang yönetimine karşı açtıkları davayı kazandı. Noel arifesinde yayınlanan bir görüşe göre Federal Bölge Mahkemesi Başyargıcı Beryl A. Howell, Warmbier’in annesinin yaşadıklarını ve hayatını kaybeden öğrencinin Kuzey Kore’de nasıl muamelelerle karşılaştığını aktardı.

Warmbier’ların bir Amerikan ailesi olarak Kuzey Kore’nin oğullarını totaliter devletin evrensel hilekarlıklarında bir piyon olarak kullandığı zaman ülkenin vahşiliğini deneyimlediğini söyledi.

ABD'li Savcılar Kuzey Kore Yönetimine 500 Milyon Dolar Ceza Neticede, Kuzey Koreli yetkililer Otto Warmbier’ı 5 günlük ticari bir tura çıktıktan sonra ülkeden ayrılmaya çalıştığı sırada tutuklamışlardı. O zaman Virginia Üniversitesi’nde öğrenci olan Warmbier, hükümet tarafından kaldığı oteldeki sınırlı bir kattan politik bir poster çalmakla suçlanmıştı. Aylarca Kuzey Kore’de tutuklu kalan Warmbier, 2017 Haziran’ında Trump yönetiminin yürüttüğü müzakereler sonucunda ABD’ye geri dönmüştü.

Ancak ABD’ye geri döndüğünde 22 yaşında olan Otto Warmbier kör ve sağırdı ve tutuklandığı andan itibaren ciddi beyin hasarı almıştı.

22 yaşında olan Otto Warmbier  Hayatını KaybettiBir haftadan kısa süre sonra ise memleketi Cincinnati’de hayatını kaybetmişti. Neticede Warmbier’ın ailesinin Kuzey Kore’ye açtığı dava sonuçlandı ve ABD’li savcılar ülkenin 500 milyon dolarlık tazminat ödemesine karar verdi. Hayatını kaybeden gencin ailesi Fred ve Cindy Warmbier de Pazartesi günkü açıklamalarında; Howell’a teşekkür ederek kararın “yolculukları için önemli bir adım” olduğunu belirtti.

Ayrıca ABD’ye yargı sisteminden dolayı teşekkür ettiklerini böylece dünyanın Kim’in rejiminin Otto’nun ölümünden yasal ve ahlaki olarak sorumlu olduğunu görebileceğini söyledi.

Otto Warbier Ailesi Açıklama Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’a gönderme yaparak şöyle açıklama yaptı: “Bir aile, anne, baba, kız kardeş ve erkek kardeş olarak, Otto’yu tanıyan ve onu seven herkese; Kim’in davranışlarından sorumlu tutma misyonumuzu ve bizi destekleyen herkese teşekkür ediyoruz.”

Ne var ki Howell’ın görüşünün gıyabi karar olarak nitelendirildiği ve Kuzey Kore’nin ABD’de Warmbier’ların talep edebileceği hiç varlığının olmadığı bilgileri de paylaşıldı. Bununla birlikte, Kuzey Kore’nin davayla ilgili açıklama yapmadığı kaydedildi.

Tüm bunların ötesinde, Howell’ın düşüncesinin yayınlanmasından birkaç saat sonra Donald Trump, Twitter’dan bir paylaşım yaparak; Noel arifesinde ekibiyle birlikte Kuzey Kore üzerinde çalıştığını belirtti ve; “Başkan Kim ile bir sonraki zirvem için sabırsızlanıyorum” dedi. Warmbier’ların tazminat davası hakkında ise yorum yapmadı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum