Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD Vadelilerinin Yönü Wall Street’in FOMC Sonrası Düşüşüne İşaret Ediyor

ABD hisse senedi vadeli işlemleri FOMC tutanaklarının ardından negatif seyrediyor.
ABD Vadelilerinin Yönü Wall Street’in FOMC Sonrası Düşüşüne İşaret Ediyor

ABD hisse senedi vadeli işlemleri bugün kayda değer seviyede düşük hareket etti. Nedeni beklenen FED toplantısından çıkan açıklamalar oldu. Dün akşam yapılan açıklamada Federal Rezerv Amerikan ekonomisinin ilerlemeye devam edeceğini ancak daha fazla ilerlemenin görülmesi gerektiğini söyledi.

15-16 Haziran toplantısı için FOMC tutanaklarında bazı katılımcılar, ekonomik veriler ışığında varlık alımlarının hızını düşürmeye başlama koşullarının önceki toplantılarda beklediklerinden biraz daha erken gerçekleşebileceğini belirttiler.

Birçok katılımcı, ekonominin hala maksimum istihdam hedefine ulaşmaktan uzak olduğunu düşünürken bazıları gelen verileri temel ekonomik ivme hakkında daha az net bir sinyal olarak gördü.
Dow Kontrat Düşük
Kaynak: MarketWatch

Enflasyon konusunda katılımcılar, yukarı yönlü sürprizi, ürün ve işgücü piyasalarında beklediklerinden daha yaygın arz kısıtlamalarına ve ekonomi yeniden açılırken tüketici talebinde beklenenden daha büyük bir artışa bağladılar.

Açıklamaların ardından ABD 10 yıllık gösterge tahvil faizi dün yüzde 1,28 ile beş ayın en düşük seviyesine geriledi.

Dün 34,568 dolardan kapanış yapan E-Mini Dow Continuous Contract bugüne 34,583 dolarla başladı. TSİ 10.00 sıralarında 34,338 dolara kadar gerilerken aynı dakikalarda yüzde 0,63 ekside hareket ediyor. Dow kontratının 5 günlük performansı da yüzde 0,44 eksiye işaret ediyor.

S&P 500 kontratına bakıldığında Dow gibi açılışı hafif yüksekten yaptıktan sonra negatif bölgeye düştüğü görülüyor. Yazım sırasında yüzde 0,45 kayıpla ilerleyen vadeli, bugün en düşük 4,334.00 dolara indi.

Emsal kontratlarıyla benzer şekilde aşağı yönlü hareket eden Nasdaq vadelisi güne 14,812.00 dolarla başladıktan sonra 14,767.25 dolara kadar geriledi. Yazım sırasında yüzde 0,23 kayıpla ilerlerken 5 günde yüzde 1,5 artıda duruyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum