Yatırım yapmaya başla!

ABD, Türkiye’ye Gelmeyi Düşünenleri COVID-19 Riski Nedeniyle Uyardı

ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezi, Türkiye’nin COVID-19 risk seviyesini yükseltti.
ABD, Türkiye’ye Gelmeyi Düşünenleri COVID-19 Riski Nedeniyle Uyardı

2020 yılında tüm dünya Corona virüsünün gölgesinde girdi. Çin’in Wuhan kentinde ilk olarak ortaya çıkan virüs çok kısa süre içerisinde dünyanın çok büyük bir bölümüne yayılım gösterdi. Mart ayından itibaren ülkeler arasında seyahat yasakları uygulanmaya başladı. Alınan önlemler virüsün yayılma hızını engellemiş gibi görünüyor.

Bugün itibarıyla dünya genelindeki toplam vaka sayısı 20 milyona yaklaşmak üzere. COVID-19 tanısı ile hayatını kaybedenlerin sayısı ise 730 bini geçti. Yaz aylarının gelmesi ile beraber ülkeler normalleşme sürecine geçiş yaptı ve yeni vakaların ortaya çıkış hızında artış meydana geldi.

Ülkemizde de son günlerde yeni vaka sayısındaki artış dikkat çekiyor. COVID-19’dan dünya genelinde en fazla etkilenen ülkelerin başında gelen ABD, Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısında bulundu. Yapılan açıklama ile beraber uyarı seviyesi 3’e çıkarıldı.

ABD’den Vatandaşlara Türkiye Uyarısı

ABD’den Vatandaşlara Türkiye Uyarısı

ABD Hastalık Kontrol Merkezi vatandaşların Türkiye’ye seyahat etmeleri konusunda dikkatli olmalarını istedi. Yapılan açıklamada zorunlu olmadıkça Türkiye’ye seyahat etmekten kaçınılması gerektiği belirtilirken, vatandaşların hasta olması halinde kaynakların sınırlı olabileceği ve tedaviye muhtaç hale gelebilecekleri vurgulandı.

Kurumdan yapılan uyarıda “Türkiye’nin Dışişleri Bakanlığı ya da Sağlık Bakanlığı ya da ABD Dışişleri Bakanlığı ya da konsolosluk işlemlerinin sitelerine bakabilirsiniz.Böylelikle seyahat edenlere uygulanacak test ve karantina işlemlerini öğrenebilirsiniz. Gideceğiniz yerde sizden Covid-19 testi yaptırmanız istenebilir. Eğer testiniz pozitif çıkarsa bir süre karantina altına alınmanız istenebilir. ABD’ye geri dönüşünüz bile sekteye uğrayabilir” ifadelerine yer verildi.

COVID-19’dan en çok etkilenen ülkelerin başında gelen ABD’de ise yeni vaka sayıları hızla artmaya devam ediyor. Ülkedeki toplam vaka sayısı 5 milyonu geçmiş durumda ve hayatın kaybeden insan sayısı ise 160 bini aştı. Resmi verilere göre ABD’de Türkiye’dekinden 20 kat daha fazla vaka olduğu görülüyor. Ülkemizde ise yapılan son açıklama ile hayatını kaybedenlerin sayısı 5.844’e ulaştı. Toplam vaka sayısı ise 240.804 olarak kaydedildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum