Yatırım yapmaya başla!

ABD’nin TikTok’a Yönelik Düzenlemesi VPN Kullanımını Artırdı

TikTok’un önümüzdeki günlerde ABD’de yasaklanmasını sağlayan düzenleme sonrası kullanıcılar VPN uygulamalarına yöneldi.
ABD’nin TikTok’a Yönelik Düzenlemesi VPN Kullanımını Artırdı

Dünyanın en fazla kullanıcı sayısına sahip uygulamalarından biri olan TikTok, son günlerde ABD hükümetinin baskısı ile karşı karşıya kalıyor. Trump hükümeti ABD’nin ulusal güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle TikTok’un ülkede engellenmesini sağlayacak kararnameyi geçtiğimiz günlerde imzaladı. Bu düzenleme ile beraber sosyal medya uygulamasına 45 gün süre verildi. Belirlenen süre içerisinde TikTok’un ABD operasyonlarının ülkedeki bir şirkete satılması gerekiyor.

Aksi takdirde uygulamanın ülkede erişime kapatılması söz konusu olacak. Yapılan düzenleme sonrası Microsoft’un TikTok’u satın almak üzere harekete geçtiği biliniyor. Ayrıca Twitter’ın da video paylaşım uygulamasına ilgisi olduğu yönünde haberler geliyor. Tüm bu gelişmeler sonrası TikTok’un yasaklanma ihtimaline karşı kullanıcıların şimdiden VPN uygulamalarını indirmeye başladığı belirtiliyor.

VPN Kullanımı Artıyor

VPN Kullanımı Artıyor

Günümüzde ülkemiz de dahil olmak üzere pek çok bölgede internet yasakları uygulanıyor. Bu yasakları aşmak isteyen kullanıcıların ilk tercihi ise VPN uygulamaları oluyor. Express VPN Başkanı Harold Li, Trump’ın TikTok’a yönelik kararnameyi imzalaması sonrası, kullanıcı sayılarında yüzde 10’a varan bir artış yaşadıklarını söyledi. Bu artışın başka VPN sağlayıcılarında da yaşandığı belirtiliyor.

Express VPN dünya genelinde 94 ülkede hizmet veriyor. Artışın yüzde 19’u Japonya’da yüzde 41’i ise Avustralya bölgesinde gerçekleşti. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Hindistan, aralarında TikTok ve WeChat’in olduğu çok sayıda Çinli uygulamayı yasaklamaya başlamıştı. Asya ülkesinin bu amesi sonrası VPN uygulamasında yüzde 22 artış yaşandı. Ayrıca Hong Kong’da yaşanan olaylar sonrası da yüzde 10’luk bir artış oldu.

Araştırmalar CyberGhost, Fastest VPN, Nord VPN gibi popüler servislerin de yükseliş trendinde olduğunu gösteriyor. Trump’ın imzaladığı kararname sonrası TikTok’un ülkedeki bir şirkete 15 Eylül tarihine kadar satılması gerekiyor. Bu olmadığı takdirde uygulama ABD’deki kullanıcıların erişimine kapatılacak. Dolayısıyla VPN servislerinde çok daha güçlü bir artış yaşadığına tanık olabiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum