Yatırım yapmaya başla!

Amerika’da Tesla Sürücüsünün Garip Tutuklanma Hikayesi!

Kaliforniya'da, Tesla Model S polis denetim noktasından tahmin edemeyeceğiniz bir şekilde geçmiş!
Amerika’da Tesla Sürücüsünün Garip Tutuklanma Hikayesi!

Tesla diyince akla iki şey gelir; birincisi dünyanın ilk tamamı elektrikli araç üretmesi, ikincisi ise otonom sürüş teknolojisinde kayda değer işler yapması. Saydığımız iki alanda da marka gayet başarılı. Ancak bazı kişiler, şirketçe sunulanları yanlış anlayabiliyor.

Amerika’da gerçekleşen bir polisiye olayında, Tesla sürücüsü araç içerisinde hiç olmaması gereken bir şekilde yakalanmış. Yanlış anlamaya gerek yok, sürücü arka koltukta uyuyormuş!

Garip olan uyuması değil, bu eylemi araç giderken yapması!

Seviye 3 özerk sürüşle gelen Model S, gelişmiş radar ve kamera sistemlerine sahip. Yani 1. ve 2. seviyeden daha gelişmiş olsa da sürücüye ihtiyaç vardır. Seviye 4 programları çok yönlü ileri teknoloji deneyimlerinde de yine sürücüye ihtiyaç olacak.

Anlatılanlara göre, Alexander Samek adlı sürücü, Kaliforniya Karayolu Devriyesi’nin önünden geçmek suretiyle yoluna devam ediyor. Ancak kendisi şoför koltuğunda değil, arka koltukta! Semak Tesla’sını belli bir süre önce otonom sürüş pozisyona getirmiş ve arka koltukta uyumaya çekilmiş.

Whipple Road 101. otoyolunda seyreden otomobil, yasal hız sınırını da geçmiş. Model S, polislerin yanından geçerken Alexander Samek’in kafasını olmaması gereken bir yerde olduğunu farketmişler. Harekete geçen memurlar, aracın önüne geçerek durdurmaya çalışmışlar. Araç sistem sayesinde otomatik olarak durabilmiş. Kısa süre sonra uyanan sürücü, direksiyonun başına geçmiş ve polis eşliğinde aracını benzin istasyonuna çekmiş.

Gözaltına alınan sürücünün yaptığı ölümlü bir kazaya yol açabilirdi.

Tesla dahi araçlarını otomatik pilot özelliği var diye satmayacağını açıklamıştı. Yarı otonomu insanlar çok yanlış anlıyor. Birileri direksiyona portakal sıkıştırarak sistemi yanıltmaya çalışıyor, kimileri de böyle arka koltukla uyuyarak yolculuk ediyor.

Şu anda hiç bir firmanın özerk sürüşleri güvenli değil. O yüzden otonom araçlarda sürücü olmak zorunda. Konu hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum