Yatırım yapmaya başla!

ABD’de Park Halindeki Binlerce Tesla Modelinin Sırrı Ne?

Bir grup tarafından havadan çekilen görüntülerde binlerce Tesla aracının boş alanlara park edilmiş olduğu görüldü. İşte detaylar...
ABD’de Park Halindeki Binlerce Tesla Modelinin Sırrı Ne?

Kimine göre o bir dahi, kimine göre kurduğu şirketi batırmaya çalışan bir kişi! Genellikle haberlerimizde Elon Musk’ı bizler zeki bir insan olarak yorumladık. Geçtiğimiz hafta Musk her ne kadar dolandırıcılıkla suçlansa da işler birden tersine dönmüş, Tesla hisseleri birden bire yükselmişti.

Drone ile çekilmiş görüntülerde, boş arazi ve tesis etrafına park edilmiş binlerce sıfır kilometre Tesla modellerini görüyoruz. Carscoops‘un haberine yer verdiği durumun nedenini öğrendiğimizde biraz şaşırdık. Bakalım bu otoparklar neden Tesla modelleriyle dolup taşmış!

Shorty Hava Kuvvetleri Drone ile Çekim Yapmış

Bir süredir Elon Musk ile birlikte Tesla’da da sıkıntılar yaşanıyordu. Hatta geçen seneye kadar gidip, üretiminde sorunun yaşanan Model 3’leri bile söyleyebiliriz. Shorty grubu Washington, Chicago, Dallas, Las Vegas ve Salt Lake City dahil olmak üzere ABD’nin farklı birçok noktasında Tesla modellerinin bu şekilde park edildiği tespit etmiş.

Nedenler arasında otomobillerin dağıtımını sağlayacak çekicilerinin az olması. Yani Model 3’ünde bantlara alınmasıyla araç transferlerinde büyük sıkıntı çıktığı söylendi. Tesla sözcüsü Dave Arnold’a göre de söz konusu tesisler “lojistik geçiş merkezlerinden” başka bir şey değil.

ABD’li şirket tarafından gelen açıklamaları masaya koyduğumuzda, görüntüler uyuşmuyor. Açıklanan satış ve teslimat rakamları doğru değil!

Tesla Modellerin Gönderimi için Kendi Çekicilerini Yapma Kararı Almıştı

Tesla Modellerin Gönderimi için Kendi Çekicilerini Yapma Kararı AlmıştıModel 3’lerin haftada 5 bin adetlik üretim planı da bu olayda etkili olmuş olabilir. Birinci ön görü; gerçekten de araçların bayii transferlerinde yeterli ulaşım aracının olmaması! Modellerin ulaştırılmasında gerçekten zorluk çekiliyor. Elon Musk’ta bunu daha önceden tahmin ederek Semi Kamyon yapımına girmişti.

Girse de taşıyıcısı hakkında birkaç klipten başka bir şey gönderilmemişti. Eylül ayı ortalarında söylediği, “gone from production hell to delivery logistics hell”, üretim cehenneminden teslimat lojistik cehennemine gibi sözler söylemişti.

Gelelim bunun dışındakiler ne düşünüyor! Bazıları da aşırı üretimin sonuçları olarak bu durumu değerlendiriyor. Sözde Tesla patronu şirketin ilerleyiş sürecini tahmin edememiş. CEO’nun gereğinden fazla üretim yapma isteğinden dolayı boş alanların sıfır kilometre araçlarla dolup taştığı aktarıldı.

Sonuç olarak her iki durumu da değerlendirecek olursak; Elon Musk’ın otomobil satış rakamlarını kafasında aşırı abartmış olma ihtimalinin kesinlikle garip olduğunu söylemek isteriz. İşler gerçekten kötü gitmiş ve üretilen araçlar satılmamış olabilir. Belki de şu an her şey iyi gidiyor ve tek sorun sevkiyatlar. Olay hakkında Tesla patronu açıklama yapacak mı bilemiyoruz. Detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum