Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Tahvillerindeki Yüksek Hareket ve Açıklanan Veri Reaksiyonları

ABD piyasalarında hareketlenen tahvil grafikleri, açıklanan pozitif verilerin reaksiyonunda finansallarda pozitif beklentilere kaynak görülebilir.
ABD Tahvillerindeki Yüksek Hareket ve Açıklanan Veri Reaksiyonları
Yorum

ABD devlet tahvili fiyatları, güçlü Çin ve ABD üretim verilerinin açıklanmasının ardından Pazartesi günü keskin bir şekilde düştü ve pazarın en son ralli yolunun devam edebileceğine dair en güçlü kanıtı öne sürdü.

10 yıllık ABD Hazine bonosundaki gösterge, 4 Ocak’tan bu yana kaydedilen en büyük tek seanslık artışı kaydetti ve Cuma günü %2,416’dan% 2,496’ya yükseldi.

Tahvil fiyatları düştüğünde yükselen verim, Çin’in imalat sektöründeki resmi faaliyet göstergesinin altı ayın en yüksek seviyesine yükselmesinin ardından küresel hisse senetleriyle birlikte bir gecede yükselmişti.

Veri İlk Çeyrek Beklentisini Olumlu Kıldı

Görüntü İlk Çeyrek Beklentilerini Olumlu KıldıArz Yönetimi Enstitüsü, İmalat Satın Alma Müdürleri Endeksi’nin Şubat ayında 54.2’den Mart ayında 55.3’e yükseldiğini belirttikten sonra verim bir miktar daha primlendi.

Açıklanan veri, piyasanın 54.4 okuma tahmininin üzerinde gerçekleşti. Güncelleme ABD ekonomisinin ilk çeyrekte, son aylarda pek çok yatırımcının korktuğundan daha iyi bir performans gösterebileceğini ifade etti.

Hazine piyasasında Pazartesi günkü satış dalgası, son bir alım geriliminin 10 yıllık verimi, 27 Mart’taki %2.374 düşüşle 15 ayın en düşük seviyesine çekti. Ralli öncesi işlem gören %2.6 seviyesi geri dönmedi. Verim, son üç seansta daha önce düştüğü kadar hızlı bir şekilde artmış kaydetti.

Değişimler ve Enflasyon

Değişimler ve Enflasyon GündemiHazine getirilerindeki sürekli artış, sonuçta küçük yatırımcıdan şirketlere kadar herkes için borçlanma maliyetlerini artırarak ekonomiyi yavaşlatabilir düzeyde. Yine de yatırımcılar, yüksek verimi pozitif bir ekonomik sinyal olarak görüyor. 

Güncel pariteleri takip etmek için tıklayınız!

Enflasyon, fiyatların tahvil edilmesinde en büyük tehditlerden birini oluşturduğu için büyüme ve enflasyon beklentilerindeki artış dikkat çekiyor.

Eli Kulağında Yatırımcıya Ilık Hava

Yatırımcıyı Rahatlatabilecek DuruşÖzellikle, Pazartesi günündeki satışlar 10 yıllık verimi üç aylık performansın 0,11 puan üzerine çıkardı. Geçtiğimiz ayın son dönemlerinde durgunluktan önce gelen bir gelişme olan iki verim arasındaki yayılma olumsuz etkilendiği için hareket, alarmla piyasa izleyen yatırımcılar için hoş bir işaret oldu.

Ekonomik verilerin tümü Pazartesi günü güçlü değildi. Ticaret Departmanı, üretim rakamlarının iyi olmasına rağmen ABD’deki perakendecilere yapılan (harcamaların mevsimsellikten arındırılmış) %0.2 oranında azaldığına dikkat çekmişti. Bu veri ankete katılan ekonomistlerin öngördüğü %0.2’lik artışın altında bulunuyordu.

Satışlardaki düşüş Ocak ayındaki satış rakamlarına yapılan yukarı yönlü revizyonla bir dereceye kadar dengelendi ve dünyanın en büyük ikinci ekonomisi hakkındaki endişelerin hafifletilmesine yardımcı olan Çin’den gelen verilerle gölgede kaldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu