Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Tahvil Getirileri Beklenti Üstü Verilerle 3 Haftanın Yükseğini Gördü

ABD'nin gösterge tahvil getirileri tahminlerden iyi gelen büyüme ve haftalık işsizlik maaşı başvurularıyla yükselişi hızlandırdı.
ABD Tahvil Getirileri Beklenti Üstü Verilerle 3 Haftanın Yükseğini Gördü
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’nin gösterge 10 yıllık hazine tahvil getirileri, iyimser ekonomik verilerin ardından yükselişe geçti.

TSİ 15.30’da açıklanan resmi verilerden ilki ABD’nin 2021’in ilk çeyreğine ilişkin gayri safi yurt içi büyüme verileri oldu. Buna göre büyüme yüzde 6,1’lik tahminlere kıyasla yüzde 6,4 oldu.

Aynı zamanda 24 Nisan’da sona eren haftada işsizlik maaşı başvuruları 553 bine geriledi. 17 Nisan’da sona eren haftanın 547 binlik okuması da 566 bine yükseltildi.

Son haftalık başvurular, 600 binin altında okumayla üst üste üçüncü hafta oldu.
ABD 10 Yıllık Getiriler Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Tüm bunların yanında dün FED güvercin tavrını korurken ABD Başkanı Joe Biden 1,8 trilyon dolarlık yeni bir teşvik paketi önerdi.

Dün yüzde 1,614 olan gösterge tahvil getirisi, bugüne yatay başladıktan sonra yüzde 1,677’ye kadar çıktı.

Mart sonunda yüzde 1,778 ile 14 ayın en yükseğini gören tahvil getirileri, yüzde 1,677’lik en yükseği gayri safi yurt içi hasıla ve işsizlik başvurularının ardından test edildi.

Böylelikle 13 Nisan’daki yüzde 1,720’nin ardından en güçlü seviye görüldü. Gösterge tahvil getirileri yıl başından bu yana yüzde 75’in üzerinde artıda performans sergiliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu