Yatırım yapmaya başla!

ABD’nin Sınırlamalarını Umursamayan Ant Financial Kendi Teknolojisini Geliştiriyor

ABD'nin Çin yatırımlarını sınırlamasıyla ilgili konuşan Ant Financial yöneticisi, bu konu hakkında endişelenmediklerini açıkladı. Detaylar şöyle...
ABD’nin Sınırlamalarını Umursamayan Ant Financial Kendi Teknolojisini Geliştiriyor

ABD’nin olası Çin yatırımı sınırlamasına vurgu yapan Ant Financial Başkan Yardımcısı Doug Feagin, şirketin teknoloji satın alma gibi bir planının olmadığını açıkladı. CNBC’ye verdiği demeçte ABD’nin yeni hamlesi üzerinde duran Doug Feagin, şirketin mevcut platformunu mevcut müşteri tabanına dayalı olarak kurduğunu ve teknoloji satın almak için herhangi bir arayışının olmadığını belirtti.

ABD’nin endüstriyel açıdan önem taşıyan teknoloji şirketlerine yatırımı kısıtlayacağı yönündeki haberler gerilimi daha da artırmışken, Alibaba’nın 150 milyar dolar değerlemeye ulaşacağı söylenen finansal kanadı Ant Financial’ın sakin tavrı dikkat çekti.

Birçok farklı ülkede faaliyet gösterdiklerini belirten Doug Feagin, dünyanın dört bir yanında farklı politik uygulamaların ve düzenleyici gelişmelerin olduğunu kaydetti.

Ant Financial Başkan Yardımcısı Doug Feagin Açıklama CNBC’den Akiko Fujita ile yaptığı konuşmada Ant Financial’ın ABD’deki yatırımlara bağlı olmadığını vurgulamak isteyen Feagin düşüncesini; “şu an itibariyle kullandığımız teknoloji mevcut müşteri tabanımıza dayanıyor ve bu sürekli genişliyor” sözleriyle ifade etti.

Ant Financial tarafından geliştirilen teknolojiye duydukları coşkuyu dile getiren yönetici, şirketin inovasyon yeteneğinden emin olduğunu söyledi.

Ant Financial Başkan Yardımcısı Doug Feagin ABD'nin Çin Sınırlamalarından KorkmuyorAyrıca ABD’nin en az % 25’i Çinli şirketlere ait olan teknoloji firmalarının, robotik, elektrikli otomobil, uzay teknolojileri gibi alanlarda faaliyet gösteren ABD’li şirketleri satın almalarını yasaklama ihtimalinden çekinmediklerini, teknoloji satın almak istemediklerinin üzerini çizerek aktardı.

Küresel ticaretteki gerginliğin Ant Financial’ın yerel şirketlerle olan ortaklıkları üzerinde ne gibi etkiler yaratabileceğiyle ilgili sorulara da gayet özgüvenli bir şekilde yanıt verdi.

Zira Doug Feagin, şirketin yerel ortaklıklar kurmaya devam edeceğini ve bu stratejiyi farklı pazarlarda da uygulayacaklarını bildirdi.

Ant Financial Kendi Teknolojisini GeliştirecekAnt Financial’ın şu anki odak noktasının yerel partnerlerle ilişkileri korumak ve onlar arasındaki müşteri tabanını genişletmek olduğunu söyleyen Feagin, Alibaba bünyesindeki girişimin yeni müttefikler edinmek için biraz daha bekleyeceğini ifade etti.

Diğer taraftan; teknoloji satın almak istemediğini söyleyen Çinli Ant Financial’ın, geçtiğimiz aylarda 1.2 milyar dolar karşılığında MoneyGram’ı satın almak istediğini de belirtelim. Ancak ABD Temsilciler Meclisi üyeleri bu satın almanın kötü niyetli kişilere fırsat vereceğini ve ülkenin güvenliğini riske edeceğini söyleyerek anlaşmayı engellemişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum