Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD Senatosunda Kripto Para Madenciliği için Düzenleme Çağrısı Yapıldı

St. Mary Üniversitesi Hukuk Fakültesi profesörü, madencilerin faaliyetleri hakkında daha fazla inceleme yapılması çağrısında bulundu.
ABD Senatosunda Kripto Para Madenciliği için Düzenleme Çağrısı Yapıldı

ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi önündeki kripto duruşmasında, madenciler hakkında daha katı düzenleme çağrısına yer verildi. Komitede konuşan Angela Walch, madencilerin blok zinciri ağlarının çalışma şekli üzerinde anlamlı bir güce sahip olduklarını iddia etti.

Walch’a göre madenciler, kripto para birimleri için önemli bir sorun haline gelebilecek olan işlem siparişlerinde bulunabilirler.

Daha Fazla İnceleme Çağrısı

Daha Fazla İnceleme Çağrısı

Profesör Walch’a, madencilerin bu şekildeki olası davranışlarını rüşvete benzetti. Bu nedenle Walch, milyarlarca dolarlık kripto ekosistemindeki aracı rolleri göz önüne alındığında madencilerin faaliyetleri hakkında daha ​​fazla inceleme çağrısında bulundu.

Coin Center yönetici direktörü Jerry Brito ise Walch’ın kripto madencilerini aracı olarak nitelendirmesine karşı çıktı. Brito madencilerin rollerini internet servis sağlayıcılarına benzetiyor.

Kripto madencilerine görünüşte sarılık gibi bakan tek kişi Walch değil. Senatör Elizabeth Warren, yazılım geliştiricileri ve madencileri tanımlamak için “gölgeli” ve “yüzsüz” tanımlarını kullandı.

Bilindiği üzere geçtiğimiz dönemde Çin’deki madenciler hükümetin baskısı ile taşınmaya başladı. Taşındıkları başlıca ülkeler arasında ABD yer alıyor. Son açıklamalar gösteriyor ki ilerleyen dönemde madenciler ABD’de daha ciddi bir inceleme ile karşı karşıya kalabilir.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum