Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’li Senatörler Dünya Genelinde Kripto Madenciliğinin İzlenmesini Öneriyor

Senatörler Hazine Bakanlığı'nın kripto madenciliği faaliyetlerini izlemesini öneriyor.
ABD’li Senatörler Dünya Genelinde Kripto Madenciliğinin İzlenmesini Öneriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’li senatörler Maggie Hassan ve Joni Ernst, Hazine Bakanlığı ve diğer kurumların kripto madenciliğini izlemesini ve dünya çapındaki vakaları kullanmasını gerektirecek yeni bir mevzuat önerdi.

Tasarı, hükümetin diğer ülkelerin kripto para birimlerini nasıl kullandığı ve madenciliği yaptığı ve madencilik operasyonlarının yarı iletkenler gibi kritik teknolojiler de dahil olmak üzere tedarik zincirlerini nasıl etkilediği dahil olmak üzere sanal para birimleri ve bunların küresel olarak kullanımı hakkında Kongreye rapor vermesini gerekli kılıyor.

Oluşturulacak çalışma ekibinin 2016 ve 2022 arasında toplamda ne kadar kripto madenciliği yapıldığını tahmin etmek ve hangi kripto para birimlerinin çıkarıldığını belirlemekle görevlendirileceği kaydedildi.

Tasarı ayrıca ABD kurumlarının tedarik kesintileri ve küresel mikro elektronik tedarik zincirinin teknoloji kullanılabilirliği ile ilgili olanlar ve sanal para madenciliği operasyonlarıyla ilgili fırsatlar dahil olmak üzere güvenlik açıklarını tanımlamasını gerektirecektir.

Senatör Hassan yaptığı açıklamada, ABD’nin kripto para birimlerinin dünya çapında nasıl kullanıldığı konusunda daha ​​iyi bir çalışma yapması gerektiğini söyledi.

Senatör bu ayın başlarında, Hazine Bakanlığı da dahil olmak üzere birden fazla federal kurumu kripto para piyasasının siber saldırılar gibi suç kullanımına izin veren mevcut yönlerini ele almaya çağırmıştı.

Bu çağrının ardından bakanlık, yasa dışı faaliyetlerde kripto paraların rolünü incelemek üzere bir dizi eylem planı açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%