Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD, Rusya’dan Petrol İthalatını Yasaklamaya Hazırlanıyor

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Rusya'dan petrol ithalatını yasaklamak için Avrupa'daki ortakları görüşme halinde olduklarını söyledi. Ayrıntılar geliyor...
ABD, Rusya’dan Petrol İthalatını Yasaklamaya Hazırlanıyor
Yorum

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik harekatı tüm hızıyla devam ederken, ABD ve Avrupa ülkelerinden yeni yaptırımlar gelmeye devam ediyor. Gelen açıklamalar bu yaptırımlara yenilerinin ekleneceğini gösteriyor.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, “Rusya’dan petrol ithalatını yasaklamak için Avrupa’da ortaklarımızla konuşuyoruz” açıklamasını yaptı. Blinken, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları 11. gününde devam ederken Moldova’da önemli açıklamalar yaptı.

ABD’nin elinde Rus güçlerinin Ukrayna’da sivillere kasıtlı olarak saldırdığına ilişkin net kanıtlar olduğunu söyleyen Blinken, Washington’un savaş suçlarının işlenip işlenmediğini belgeleme için araştırma yaptığını ifade etti.

Rusya’dan petrol ithalatının yasaklanmasının gündemde olduğunu belirten Blinken, bu konuyla ilgili Avrupa’daki ortakları ile görüşme halinde olduklarını belirtti. Rusya sahip olduğu rezerv miktarı ile, OPEC üyesi olmayan en büyük petrol üreticisi ve Suudi Arabistan’dan sonra en büyük ikinci petrol üreticisi konumunda.

Avrupa ülkeleri petrol ithalatının büyük bölümünü Rusya’dan gerçekleştiriyor. Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik harekatı sonrası petrol fiyatlarında büyük artış yaşandı. Brent petrol haftanın son işlem gün 120 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu