Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR
  • Veri Yüklenemedi

ABD, Rusya ve Belarus’a Yönelik Yeni Yaptırımları Açıkladı

Beyaz Saray, bir haftadır yaşanan savaşla ilgili olarak Rusya ve Belarus'a yeni yaptırımlar açıklarken, bunların savunma alanında olduğu gözlendi.
ABD, Rusya ve Belarus’a Yönelik Yeni Yaptırımları Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısı sekizinci gününe girmeye hazırlanırken, Beyaz Saray’dan yeni açıklama geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’yı işgaline yanıt olarak, Rusya ve Beyaz Rusya’ya (Belarus) yeni ekonomik yaptırımların geldiği bildirildi.

Dünya ekonomisinin yarısından fazlasını temsil eden 30’dan fazla ülkenin Rusya’yı hedef alan yaptırımlar açıkladığı söylendi. Rusya’nın uluslararası finans ve ticaret sisteminden daha da izole edildiği, ABD ve müttefiklerinin bu önlemlerin kendi ekonomileri üzerindeki etkisini en aza indirmek için uyumlu bir şekilde çalıştığı aktarıldı.

Yeni yaptırımlar kapsamında, Rusya ve Belarus ordusuna destek veren şirketler hedef alındı. Toplamda 22 Rus savunma şirketi yaptırım listesine eklendi. Bu şirketlerin Rus ordusu için muharebe uçakları, zırhlı muharebe araçları, elektronik savaş sistemleri, füzeler ve insansız hava araçları yapan firmalar olduğu belirtildi.

ABD’nin Rus savunma sektörünü ve askeri gücünü zayıflatmak, Rusya’nın en önemli zenginlik kaynaklarını hedef almak ve Rus hava yollarını ABD hava sahasında yasaklamak için harekete geçeceği söylendi.

Bu arada Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, Rusya’yı kınama tasarısını kabul etti. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, lehte oy veren herkese minnettar olduğunu söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu