Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD Perakende Satışlarda Değişim Yüzde Sıfır Oldu!

ABD ekonomik gündeminin beklenen verilerinden perakende satışlar açıklandı. Eylül'de önceki aydan değişim olmazken rapor hakkında "Tebrikler, FED" yorumu geldi.
ABD Perakende Satışlarda Değişim Yüzde Sıfır Oldu!
HABER GİRİŞ

Beklentilerin üzerinde gelen enflasyon verisinin damga vurduğu ABD ekonomik takviminin bir diğer önemli verisi açıklandı. Perakende satışlar, Eylül’de yüzde 0,2 büyüme tahminlerini kaçırarak değişim göstermedi. Önceki ayın okuması ise yüzde 0,4 olarak değiştirildi.

Yıllık bazda perakende satış büyümesi de yüzde 8,2 ile beş ayın en düşük seviyesine geriledi.

ABD Nüfus Sayım Bürosu (United States Census Bureau) raporuna göre ABD perakende ve gıda hizmetleri satışlarının Eylül’deki mevsimsellikten arındırılmış ön tahminleri 684 milyar doları gösterdi.

Rakama ilişkin görüş bildiren isimlerden biri Northman Trader Kurucusu Sven Henrich oldu. “Perakende Satışlar: yüzde 0. Kredi kartı borcunun satın alabileceği en iyi perakende satış rekoru.” ifadeleriyle dikkat çekti.

Öncesinde yaptığı Twitter paylaşımında ise ABD Merkez Bankası’nı (FED) eleştirdi. “Tebrikler FED” ifadeleriyle JPMorgan’ın en düşük gelirli ailelerin, bakiyelerinin 2021 zirvelerinden önemli ölçüde düştüğünü gördüğü yönünde açıklamasını paylaştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.