Yatırım yapmaya başla!

ABD Ordusu E-Spor Takımı Kurararak Farkındalık Yaratmayı Amaçlıyor

Son yıllarda büyük bir ivmelenmenin içerisinde olan E-Spor pazarına ABD ordusu da gireceğini duyurdu.
ABD Ordusu E-Spor Takımı Kurararak Farkındalık Yaratmayı Amaçlıyor

Bilindiği üzere son yıllarda E-Spor’un hızla büyüdüğüne tanık oluyoruz. Bilgisayar oyunları yaygınlaştıkça bu oyunların profesyonel turnuvaları düzenleniyor ve büyük ödüller dağıtılıyor. Haliyle gelinen zaman itibariyle E-Spor’un profesyonel bir spor dalı olduğundan söz edebiliriz. İlginin çığ gibi büyüdüğü E-Spor dünyasına ABD ordusu adım atacağını duyurdu.

Ordu E-Spor sayesinde gençlerle bağlantı kurmayı hedeflerken, insanların askerlik görevine olan ilgisini de artırmayı amaçlıyor. ABD Savunma Bakanlığı bünyesinde yer alan Stars and Stripes tarafından paylaşılan bilgiler ışığında, ABD ordusunun kuracağı E-Spor takımı için mevcut görevli personelden ve gazilerden olmak üzere başvuru aldığı belirtildi.

Kurulacak Takım Popüler Oyunlara Adım Atıyor

Kurulacak Takım Popüler Oyunlara Adım Atıyor

Konu E-Spor olunca geniş bir yelpazeden bahsedebiliriz. Bilindiği üzere popüler olan pek çok oyunla ilgili E-Spor müsabakaları düzenleniyor. ABD ordusunun kuracağı takım, Fortnite, Call of Duty, Tekken, PUBG, League of Legends, FIFA ve NBA 2K gibi popüler oyunlarda, profesyonel takımlara karşı mücadele etmeye hazırlanıyor.

Bir ordu personeli konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kurulacak olan takımın ABD ordusunun marka değerini daha üst seviyeye taşımayı amaçladığına yer verdi. Kurulacak olan takım ile genç kitlenin askerlik hizmetine teşvik edilmesi de planlar arasında yer alıyor. İlk seçmeler ise Aralık ayı içerisinde düzenlenecek olan Tekken 7 turnuvası ile yapılacak.

ABD Savunma Bakanlığı, gençlerin askere gelmesini teşvik ederek video oyunlarını kullanma yoluna gidiyor. Daha önce de yine ABD ordusundan bir grup asker Street Fighter 5 turnuvasında yer almıştı. Ordunun ayrıca oyun geliştiricileri ile bu alanda ortaklaşa çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Hatta America’s Army adında bir simülasyon oyunu çıkarmışlardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum