Yatırım yapmaya başla!

ABD’de Beklenen Etkiyi Yaratmayan Bilançolar Gölgesinde 2019’a Bakış Durağan Olabilir!

ABD'de 3. çeyrekte yüksek kar açıklayan şirketler, hisse senetleri piyasasında beklenen havayı yaratmadı. Kazançlarının çoğunu kaybeden sermaye piyasaları işlem argümanları ürküttü!
ABD’de Beklenen Etkiyi Yaratmayan Bilançolar Gölgesinde 2019’a Bakış Durağan Olabilir!

Yatırımcılar 2011 yılından bu yana en planlarında hesaba katılmayan bu sert düşüşler gölgesi atıda ilgili firma hisselerinde satışa gidiyor. Amerikan şirketlerinin bu volatilitede ne kadar uzun süreli istikrar gösterecekleri konusunda kaygılar mevcut. 

Güçlü kurumsal performanslar karşısında ABD hisse senedi endekslerinde gözlemlenen sert kayıplar bir aylık piyasa çekilmesinden dolayı büyük öçlüde geride kalmıştı. Firmalar arasında Wall Street tahminleriyle eşleşen veya aşan gelirler, genellikle yumuşak satış sonuçları veya gelecekteki dönemler için karışık rehberlik eden grafikler doğrultusunda geri çekilme yönlü emirler aldı.

Pek çok analist ve portföy yöneticisinin, gelecekteki kazançlara olan güvenin azalmaya başlaması ve yatırımcıların yükselen işgücü ile finansman maliyetlerini içeren faktörlerin son zamanlarda kaydedilen olumsuz tabloların iştahını kabartabileceği konusunda endişeli. 

2019 Yılı İçin Durağan Bir Görünüm İşaret Ediliyor

2019 Yılı İçin Durağan Bir Görünüm İşaret EdiliyorYorumlanan endişeler 2018 yılının ilk yarısında büyük ölçüde bastırılmıştı. Şirketler daha fazla kar elde etmiş ve ABD’nin ekonomik büyümesi yükselmişti ancak birçok yatırımcının, açıklanan güncel şirket tablolarından sonra görünümü yeniden değerlendirdiği belirtildi. Şirketlerde açıklanan karlılık oranlarının olumlu olması ancak hisse senedi piyasalarında yaşanılan satış algısının ağır bastığı bugünlerde 2019 yılı için sermaye piyasalarına bakışta gözlemlenen durgunluğun bu yıla kıyasla daha fazla olabileceği yorumlanıyor. 

3. Çeyrek Olumlu Bilançoları Hisselerde Beklenen Etkiyi Yaratmadı

3. Çeyrek Olumlu Bilançoları Hisselerde Beklenen Etkiyi YaratmadıAçıkladığı 3. çeyrek bilançosuyla sağlam bir rekor kıran online perakendeci Amazon, reel çalışmaları ve kurumsal performansında bir başarı sergilemesine rağmen (geçen yıla oranla 11 kat artış) şirketin hisse senetlerinde haftanın son işlem günü %7,8 oranında bir değer kaybı izlenirlen S&P 500 endeksindeki geri çekilmeden daha katı bir grafik oluşturdu. AMZN bu ay %18 düşüş gösterdi. Diğer firmalara bakıldığında da dönemlik yüksek kazançlara rağmen hayal kırıklığı yarattılar.

Netflix hisseleri abonelerine yaptığı açıklamadan sonra 17 Ekimde %5.3’lük bir değer artışı göstermişti. Ancak hisse senedi, tüm satış sonrası gelirlerini bu hafta sonuna kadar iade etti. BlackRock 16 Ekim’de güçlü bir kar bildirmişti. Hisse senedi üçüncü çeyrek karşısında %4.4 oranında düşüş kaydetmişti.

Kazanılan Değerlenme Yitiriliyor

Wall Street'teki Bazı Şirketler Değer Kazanımlarını İade EttiPiyasaların ağırlıklı oranında sıcak teknoloji hisseleri ve diğer pazar liderlerinin ani suratı görünümlerini sarsarken Amazon, Google ve Apple gibi firmaların uzun vadedeki kıymetlerinde bakışın daha olumlu olduğu söyleniyor. Ekonominin devam eden gücünü ve komşu piyasalardaki işaretlerin belirsizliği göz önünde bulundurulduğunda, finansal stresin belirgin bir şekilde artmasıyla pazardaki küresel boyutlu olumsuzlukların kaçınılmaz olabileceği yorumlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum