Yatırım yapmaya başla!

ABD Noel Tatili Perakende Satışları Bu Yıl İlk Kez 1 Trilyon Doları Aşacak!

Bugün yayınlanan bir araştırmaya göre Noel tatili perakende satışlarının bu yıl ilk kez 1 trilyon doların üzerine çıkması bekleniyor. Detaylar aşağıda;
ABD Noel Tatili Perakende Satışları Bu Yıl İlk Kez 1 Trilyon Doları Aşacak!

eMarketer tarafından yapılan araştırmaya göre bu yıl ABD’de Noel tatili boyunca yapılacak toplam perakende satışlarının ilk kez 1 trilyon doları geçeceği ve rakamın 2011’den bu yana en güçlü büyümeyi göstereceği kaydedildi. Mağaza satışlarının yıllık bazda yüzde 4.4 oranında artacağı tahmin edilirken e-ticaret satışlarınınsa yüzde 16 oranında artacağı öngörüldü.

Söz konusu rapor hem 1 trilyon dolarlık rekor rakama işaret etmesi hem de bunu geleneksel işletmeler arka arkaya iflas bayraklarını çekerken yapmasıyla dikkat çekti. Sonuçta, Toys R Us, Sears gibi dev perakendecilerin düşük satışlar nedeniyle iflas ilan etmeleri sektörü derinden etkilemiş ve endişelere neden olmuştu.

Ancak eMarketer, bu yıl ABD’de 1 Kasım ile 31 Aralık arasını kapsayan Noel tatil döneminde yapılacak toplam perakende satışların yaklaşık yüzde 6 artacağını tahmin etti.

ABD Noel Tatili Satışlarının Bu Yıl İlk Kez 1 Trilyon Doları Aşması BekleniyorBununla da yetinmeyen araştırma şirketi, 2018’de Noel tatil dönemi satışlarının 2011’den bu yana en güçlü büyüme büyümeyi göstermesini beklediğini aktardı. Öte yandan firma, 1 trilyon doların üzerindeki beklentisini, düşük işsizlik, sağlam gelir büyümesi ve daha yüksek tüketici güveni faktörlerine bağladı.

Raporda mağaza satışlarının yıllık bazda yüzde 4.4 oranında artarak 878.38 milyar dolara ulaşacağı bilgisi de verildi.

ABD Noel Tatili Satışları Rekor Kıracak eMarketer AraştırmasıeMarketer’den baş analisti Andrew Lipsman de raporla ilgili açıklamasında; “bu tatil döneminde e-ticaret güçlü çift haneli kazanımlar görmeye devam ederken, geleneksel perakendeciler de parlak bir sezon yaşayacak” dedi.

Ayriyeten e-ticaretin pazar payında büyümeye devam ettiğini ve bu yıl toplam satış rakamının yüzde 12.3’ünü oluşturacağını dile getirdi. Buna göre online perakende satışlarının yüzde 16.6 artarak 123.73 milyar dolara ulaşacağı bildirildi. Ancak raporun Sears ve Toys R Us gibi dev perakendeciler arka arkaya iflas bayraklarını çekerken gelmesi doğal olarak gözlerden kaçmadı.

Gerçi Toys R Us’ın son dönemde iflas açık artırmasını iptal ettiği biliniyordu ama bu Amazon gibi e-ticaret firmalarının yüzlerce perakendeciyi kepek kapatma tehdidiyle karşı karşıya bıraktığı gerçeğini ortadan kaldırmıyordu. Mesela, daha Pazartesi günü ev geliştirme zinciri Lowe, ABD ve Kanada’da düşük performans gösteren 51 mağazasını kapatacağını açıklamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Alışveriş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum