Yatırım yapmaya başla!

ABD’nin Lüks Emlak Sektöründeki Fiyat Kırma Eğilimi Milyonluk Düşüşler Getiriyor!

ABD'nin lüks gayrimenkul pazarı, pek çok nedenden dolayı milyon dolarlık düşüşler yaşıyor. Detaylar aşağıda;
ABD’nin Lüks Emlak Sektöründeki Fiyat Kırma Eğilimi Milyonluk Düşüşler Getiriyor!

Yabancı alıcıların kesilmesi ve yeni vergi yasalarıyla birlikte ABD’nin lüks gayrimenkul piyasasında ciddi düşüşler yaşandığı görüldü. Milyon dolarlık mülklerin fiyatlarında epey büyük gerilemeler yaşanırken, ünlü yatırımcı Warren Buffett bile Laguna Beach’teki plaj evinin fiyatını düşürmek durumunda kaldı.

CNBC analizlerine göre, ABD’nin en pahalı gayrimenkullerinin fiyatları son birkaç ay içinde düşüş gösterdi. Lüks emlak komisyoncuları söz konusu gerilemenin, yabancı alıcılardaki azalma, yeni vergi yasaları ve satıcıların 2014-2015 yıllarındaki zirvenin yeniden görülmeyeceğini anlaması gibi nedenlerden kaynaklandığını söyledi.

Araştırma şirketi RedFin, 10 milyon dolar ve üzerindeki evlerin % 12’sinin fiyat düşüşü gösterdiğini belirtti.

ABD  Lüks Gayrimenkul Piyasası Düşüşün NedenleriVe bu oranın, 2015 ile 2016’dakine kıyasla iki katına yükselmiş olduğunu açıkladı. RedFin ayrıca yılın ikinci çeyreğinde ABD’deki 500 liste fiyatından toplamda 1 milyar dolarlık fiyat indirimi yapıldığını kaydetti.

Araştırma şirketinin kıdemli ekonomistlerinden Taylor Marr; “fiyatlar, alıcıların ödemek istedikleri fiyatlara kıyasla çok hızlı yükseliyordu” dedi.

ABD Lüks Emlak Piyasasında Düşüşler Yaşadı Kayıtlara göre bazı fiyat indirimlerinin on milyonlarca dolara ulaştığı belirtilirken, Ziff ailesine ait bir Manalapan Florida evinin fiyatının Mayıs ayında 27 milyon dolar aşağıya çekildiği vurgulandı.

165 milyon dolardan 138 milyon dolara düşürülen evin fiyatı, geçen yıl ise 195 milyon dolardı. Bunun yanında; Miami Beach’te bulunan 10 yatak odalı bir malikanenin liste fiyatı da Mayıs’ta 17 milyon dolar düşmüştü.

New York, Sherry Netherland’da dev bir dairenin fiyatının da 86 milyon dolardan 68 milyon dolara 17 milyon dolar gerilemişti.

Sherry Netherland’da Lüks Daire Milyon Dolarlık Düşüş Tüm bunların yanında; Nisan 2017’de 250 milyon dolarlık fiyatıyla listelenen ve ABD’nin en pahalı evi olarak anılan The Billionaire’in fiyatının da 188 milyon dolara düştüğü görüldü. Aynı şekilde geçen yılın Ağustos ayında 100 milyon dolarlık fiyatıyla listelenen göz alıcı bir evin fiyatı da 1 sene sonra 28 milyon dolara düştü.

Bir zamanlar moda efsanesi Vince Camuto’ya ait olan ve 2008’de 100 milyon dolardan listelenen ev dahi 50 milyon dolara satıldı.

 Vince Camuto Evi 100 Değil 50 Milyon  Dolara Satıldıİlave olarak; dünyanın en zenginlerinden ünlü yatırımcı Warren Buffett bile Laguna Beach’teki evinin fiyatını 2017 fiyatına kıyasla düşürmek durumunda kaldı. Gerçi Buffett, evi 1970’in başlarında 150 bin dolara satın aldığı için yine büyük anlamda kazançlıydı. Ancak kısa dönemli lüks gayrimenkul yatırımcıları bu anlamda zararlı çıktı.

Hal böyleyken fiyatların lüks pazarda yaklaşan bir krizin sinyali olup olmadığı konusunda farklı yorumlar yapıldı. Ekonomist Marr da “fiyat indirimleri büyük bir öncü gösterge olabilir ve ileriye dönük bir görüş verebilir, ama nereye gittiğini söylemek için henüz çok erken” yorumuyla fikir bildirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum