Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’li Kripto Para Şirketleri SEC’e Bitcoin ETF Taleplerini Gönderdi

Amplify ETF, Invesco ve Galaxy Digital, Bitcoin ve DeFi tabanlı ETF tekliflerini SEC'e sundu
ABD’li Kripto Para Şirketleri SEC’e Bitcoin ETF Taleplerini Gönderdi
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’li kripto para şirketleri, Bitcoin ve merkezi olmayan finans (DeFi) ile ilgili olarak borsada işlem gören fonları (ETF) satmak için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) iki kayıt beyanı sundu.

Atlanta merkezli bir yatırım şirketi olan Invesco, fiziksel olarak korunan özel anahtarlara sahip bir güven olan Invesco Galaxy Bitcoin ETF’yi dosyalamak ve kaydetmek için New York Galaxy Digital Funds’a katıldı.

Illinois merkezli Amplify ETF ise, EFT fon teklifleri eklemek için ikinci kaydı açtı. Başvuruların SEC tarafından onaylanması halinde, Invesco Galaxy Bitcoin ETF, ABD’deki geleneksel ulusal borsalarda listelenebilen bir menkul kıymet teklifi olarak kaydedilecek.

SEC’in Amplify ETF’lerin başvurusunu onaylaması, şirketin Amerikalı yatırımcılar için sınırsız yeni hisse ihraç etmesine izin verecek. SEC başkanı Gary Gensler, yetkililere kaydolmak için kripto şirketlerini takip ediyor.

Gensler daha önce yaptığı açıklamasında, vaka bazında yasal statü olasılıklarını öne sürerek kripto ile ilgili şirketlerden kendileriyle konuşmalarını talep etmişti. SEC başkanı Ağustos ayında, kripto finansmanı, ihraç, ticaret veya borç verme genelinde yatırımcı korumasını iyileştirmek için sağlam bir kripto düzenleyici arayışlarını dile getirmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%