Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’de Kripto Para ile İlgilenenlerin Oranı %63’e Yükseldi

Gemini tarafından yapılan araştırma ABD’de kriptoya ilginin arttığını gösteriyor.
ABD’de Kripto Para ile İlgilenenlerin Oranı %63’e Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Son dönemde Bitcoin ve diğer altcoinlerin değerinin artması ile beraber dünya genelinde kripto para birimlerine ilgi hızla artmaya başladı. Veriler piyasanın 2 trilyon dolar değerlemeye ulaştığını gösteriyor. ABD’de yapılan bir anket ülkede kripto para birimlerine olan ilginin artış oranını gözler önüne serdi.

Winklevoss kardeşlerin kripto para borsası Gemini tarafından yapılan bir araştırma, ABD’deki vatandaşların piyasaya ilgisini gösteriyor. Rapor, 2021 yılı boyunca ülkenin kripto yatırımcı sayısında önemli bir genişleme ve çeşitliliğe işaret ediyor.

ABD'de kriptoya ilgi arttı

Katılımcıların %63’ü kendilerini kripto meraklısı kişiler olarak tanımladılar. Bu kişiler şu an için kriptoya sahip değiller ancak piyasayla ilgili öğrenme sürecinde olduklarını belirtiyor. İlerleyen dönemde ise yatırım yapmayı planlıyor.

Araştırmada nüfusun %14’ünün kripto para sahibi olduğuna yer veriliyor. Nüfusun %13’ü ise 2021 yılı içerisinde yatırım yapmayı planlıyor. Gemini’nin tahminlerine göre, mevcut kripto sahiplerinin %26’sını kadınlar oluşturuyor. Erkeklerden daha fazla kadın, yakında kriptoya girmeye istekli olduğunu belirtiyor ve bu kişiler %53’lük bir kitleye sahip.

Gemini operasyon sorumlusu Noah Perlman, daha geniş bir katılımcı grubu, piyasanın uzun vadeli olumlu bir gelişimini sağladığını söyledi. Şirket, giriş engellerinin kaldırılmasına yardımcı olmak için, güvenlik ve akıllı düzenlemeye öncelik verirken aynı zamanda kripto eğitimi vermeye devam edecek.

Bir raporda ABD sakinlerine verilen yaklaşık 400 milyar dolarlık teşvik fonunun %10’unun Bitcoin ve hisse senedi satın almak için kullanılabileceğine yer verilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu